Registrovat

Lotus 72C, Ebbro 1/20, Team Rob Walker, GP USA 1970

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Lotus 72C, Ebbro 1/20, Team Rob Walker, GP USA 1970

Příspěvekod Dale Cooper » pát kvě 12, 2017 12:47 pm

jsa navnaděn celkem slušnými dodělávkami F1ček a solidními podklady, rozhodl jsem se zase jednou zkusit postavit auto jako za starých časů, tj. zkusit s detaily. Sauber nebyl úplně, co jsem si představoval, ale ukázal, že jde udělat nasazovací karoserii, poslední detailní stavbou byl tedy B192, což je už nějaký pátek. Stále sice skuhrám na postupující klepavku, ale ono je to nakonec horší v makroměřítku, než s detaily, kdy si mohu opřít ruce o stůl...

Lotus 72C už jsem dělal, ale podobně jako beaver i já procházím Blue Epoche, navíc od chvíle, kdy jsem viděl Aressova Marche 711 jsem chtěl mít doma tmavomodrou F1 z doby kolem mého narození a v detailech. Ta éra má z modelářského hlediska svůj zakopaný diamant... To je jednak spousta nýtování, jednak obliba v chromových dílech zavěšení. Podobně jako karbon u nových aut je to pak dvojsečné... Buď se to povede a diamant zazáří, nebo nepovede a diamant zničíte...

Vzhledem k mé povaze vybírat různé jezdce tak, aby sbírka nebyla pestrá jen typově, ale i jmény, bylo shánění modrého Ebbra povinností. Na trhu ale bylo poměrně krátce, než jsem si vzpomněl, bylo pryč, nakonec jsem hned dvě sehnal na Ebay, jedno už jsem zase pustil... Jde o auto výrobce whiskey, pilotované G. Hillem, který vypadal, jako by právě sundal nad kanálem Gallanda... A samozřejmě, jedná se o dvojnásobného mistra světa...

Je jen málo fotek tohoto auta, šlo o šasí 72/4, dodané týmu na konci sezóny, kdy startovalo v Monze (obrané o křídla, tak jako fatální tovární Lotus 72C), dále v Mexiku, USA a Kanadě. V Kanadě nejel tovární tým a Hill byl jediným zástupcem Lotusu. Barvou byla skotská modrá s bílým pruhem, analogie vlajky. Nakonec jsem použil jednu z barev zero, co mám doma, protože byla blízká dekálu ve stavebnici. nakolik je dost skotská, těžko říci...

Zatím mám v laku tyto kapoty, bočnice jsou zatím nasucho nasazené, předek je v tuto chvíli možné sundat a zase nandat. Problém je právě n nedostatku fotek, kdy se auto v sezóně hodně vyvíjelo a průběžně lišilo. Ebbro nemá ve stavebnici konstrukci nosu, která nesla hasící přístroj a v části sezóny baterii. Ta byla později umístěná dozadu. Jako podklad používám návod od Hira, protože nic lepšího není, podle něj tam konstrukce nosu patří, měla by být jen s hasičákem. Baterie má už být vzadu, kde je alternativní umístění olejového chladiče. Budu Japoncům věřit...

Jinak důvodem, proč nedělám očesanou Monzu je fakt, že zrcátka byla na plochých nosnících z lechu a jsou tfuj, hezčí jsou verze na tenký kovových profilech.

Motor je zatím jen z krabičky, ačkoliv to asi nevypadá, tak monokok je už dost upravovaný. Jsou odvrtané přední kotouče (šišaté otvory ale neumím), onýtovaný plech, je připravený základ řadící páky, na palubce jsou nové obroučky přístrojů, několik přepínačů Top Studio, samozřejmě pásy, je mírně upravený i hasící přístroj. Zadní kotouče vrtané nebudou, na reálném autě byly silnější přední brzdy, zadní byly tenčí, slabší... Chrom na dílech je stříkaný, mírně se otírá, ale zkusím ho na závěr citlivě opravit. zatím na tom bylo dost hodin práce, dělám to pomalu, ale baví mě to...

Kritický moment bude, až budu lakovat bílé zadní křídlo, trochu se po zkušenosti s Gold Leafem bojím, aby nevzlínala modrá z plastu do bílé...
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Lotus 72C, Ebbro 1/20, Team Rob Walker, GP USA 1970

Příspěvekod Dale Cooper » pát kvě 12, 2017 12:48 pm

A takhle nějak to bylo v reálu...
Přílohy

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1947
Registrován: pát led 27, 2012 3:10 pm
Bydliště: Třemošná

Re: Lotus 72C, Ebbro 1/20, Team Rob Walker, GP USA 1970

Příspěvekod Sumak » pát kvě 12, 2017 2:05 pm

nádhera, držím pěsti....
V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě.

KPM Kaznějov
PADDOCK magazine

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Lotus 72C, Ebbro 1/20, Team Rob Walker, GP USA 1970

Příspěvekod dekon » pát kvě 12, 2017 6:00 pm

Petře moc pěkné,já jen nechápu ten postup...máš ho stejný jako Luboš "Kuku" ,já nejdříve si udělám šasi a všechny vnitřnosti,drobné díly na povrch a potom až nakonec barvím,dekáluju a lakuju... Ale je jasné,že to máme každý jinak... :lol:
čím lakuješ po dekálech?
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Lotus 72C, Ebbro 1/20, Team Rob Walker, GP USA 1970

Příspěvekod Matwej » pát kvě 12, 2017 9:09 pm

Parádní.
Jen škoda, že bílá na obtiscích nějak málo kryje... :-k
Jinak ta přední zavěšení kol jsou... [-o<

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: Lotus 72C, Ebbro 1/20, Team Rob Walker, GP USA 1970

Příspěvekod Hanz.77 » sob kvě 13, 2017 12:16 am

No jen pojeď.
Už se těším na ten pakec detailů. Už teď to vypadá velice slušně. :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Lotus 72C, Ebbro 1/20, Team Rob Walker, GP USA 1970

Příspěvekod Dale Cooper » sob kvě 13, 2017 8:25 pm

Diky za podporu. Ludku, je to 2k Zero, jakkoliv to na fotce vypada zalité, tak neni, povedlo se to vybrousit a solidně vylestit.
Matweji, kryje to dobre, jen bílé opravy kryjí lepe.
Byl jsem upozorněn, ze jde o auto z Mexika. Melo by to byt USA i Mexiko, podle hira slo o stejne auto a stejne cislo. Kdyz jsem psal titulek, nevešlo se mi tam Mexiko, jen USA, o Mexiku jsem věděl, ale berte to tak, ze to muze byt z obou zavodu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Lotus 72C, Ebbro 1/20, Team Rob Walker, GP USA 1970

Příspěvekod Dale Cooper » sob kvě 13, 2017 8:28 pm

P. S. Pro upřesnění : ze stavebnice jde udelat jeste 28ka z monzy s orezanymi křídly, pak to auto jeste jelo v Kanadě s číslem 9. Trochu jsem to pred stavbou studoval. Zbytek sezony( tedy prvni cast) 1970, jeli s 49kou...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Lotus 72C, Ebbro 1/20, Team Rob Walker, GP USA 1970

Příspěvekod Koudy » ned kvě 14, 2017 5:52 pm

Tohle vypadá fajnově, doktore. Stihneš to do Brna?
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Lotus 72C, Ebbro 1/20, Team Rob Walker, GP USA 1970

Příspěvekod beaver63 » ned kvě 14, 2017 7:32 pm

Koudy píše: Stihneš to do Brna?


musí :lol: fakt dobrý.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Lotus 72C, Ebbro 1/20, Team Rob Walker, GP USA 1970

Příspěvekod Dale Cooper » ned kvě 14, 2017 10:06 pm

Pokud se nic nepok.ka, tak ano...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Lotus 72C, Ebbro 1/20, Team Rob Walker, GP USA 1970

Příspěvekod Dale Cooper » stř kvě 17, 2017 12:25 pm

Retro pokrok :-)
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Lotus 72C, Ebbro 1/20, Team Rob Walker, GP USA 1970

Příspěvekod Dale Cooper » stř kvě 17, 2017 12:26 pm

Já vím, že z toho nic o modelu není vidět... :lol: Ale přeexponoval jsem fotky a bylo mi líto dnes nic nedat ....
Ale alespoň je vidět, že by to mohlo klapnout s tou duální verzí, tedy odkrytý i zakrytý

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Lotus 72C, Ebbro 1/20, Team Rob Walker, GP USA 1970

Příspěvekod Dale Cooper » stř kvě 17, 2017 12:32 pm

P.s. 2 dekon: Luďo, já to dělám nejradši od karoserie proto, že si na ně nejméně věřím. Ergo, když se nepovedou karoserie, odložím model do krabičky...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: Lotus 72C, Ebbro 1/20, Team Rob Walker, GP USA 1970

Příspěvekod Hanz.77 » stř kvě 17, 2017 9:31 pm

Dale Cooper píše:P.s. 2 dekon: Luďo, já to dělám nejradši od karoserie proto, že si na ně nejméně věřím. Ergo, když se nepovedou karoserie, odložím model do krabičky...

A co to zkusit obráceně ? Pak by tě to donutilo tu karoserii prostě dát. A modely by jen přibívali.
PS. Není nutno asi psát že je to pěkný. To víš sám.

Další

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník