Registrovat

F3000 Lola T90-50 Team Dams 1990 - Hasegawa 1/24

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

F3000 Lola T90-50 Team Dams 1990 - Hasegawa 1/24

Příspěvekod Hanz.77 » sob dub 18, 2020 12:14 am

F3000 Lola T90-50
Team Dams, driver A.McNish, GP Monza F3000 1990,
Hasegawa 1/24
- Transkit and decals - Matt Haus (Matwej)
- Colors - MRP
- Carbon decals and seabelts - REJI Model
Test shot pro Matwej Workshop( Matt Haus )
Stavba trvala celkem 9 dní. Žádné velké úpravy, jen napasování transkitu překrytu kokpitu, který je pro tuto verzi nutný. Jinak čistá krabička, kromě pásů a karbonových obtisků.
Napadlo mě při této stavbě něco nového vyzkoušet. A nakonec to dopadlo docela dobře. Na spodní plotnu kterou jsem měl nafoukanou černě jsem vzal průhledný karbonový obtisk od REJI. A světe div se nevypadá to vůbec zle.
Jinak z obtisky od Matweje se dělá parádně. Jen pozor ! Neaplikujte pod ně žádné vodičky. Stačí pouze voda pro usazení. Pak vyhladit a pro jistotu jsem je jen lehce přejel Softterem. Jsou jemné a krásně přilnou. Při alikaci jakékoliv vodičky pod obtisk si akorát zaděláte na problém. Sám jsem kvůli tomu volal Matwejovi jak na ně.
Jinak stavebnice klasika Hasegawa. K tomu nemám asi co dodávat. Spousta spojů má řešení lepit na tupo, zkompletovat přední a zadní křídlo taky bylo trochu na stres, ale co je to snad z metru koukatelný. Ještě tedy chybí čelní štítek. Ten ale dodělám až o víkendu. Dnes už na něj nebyla síla a jsem rád že je to v této podobě.
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 477
Registrován: pon úno 06, 2012 10:51 am
Bydliště: in orbit

Re: F3000 Lola T90-50 Team Dams 1990 - Hasegawa 1/24

Příspěvekod Aress » sob dub 18, 2020 12:34 pm

Asi budu za vyvrhela ale už jsem si tak nějak zvyknul, tady ta opěvovaná rychlost stavby modelu ublížila a to je škoda.
Namátkou spasování předního řídla (o jeho bočnicích z pancéřového plechu nemluvě), vymluvu na stavebnici neberu, to je asi jako u letadla nezatmelit spary mezi křidlem a trupem a našlo by se toho víc.
Tak i když dnes je bohužel trendem hlavně chválit, tak tady kromě té rychlosti bohužel nemám moc co, dokažeš te mnohem lépe, i nafotit (ať v rozestavěno tak i tady).
To že se červená fotí blbě vím ale svádět to na Photoshop, že s ním neumiš...
Michal Falta

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: F3000 Lola T90-50 Team Dams 1990 - Hasegawa 1/24

Příspěvekod Hanz.77 » sob dub 18, 2020 6:21 pm

A proč by jsi měl být za vyvrhela. Píšeš jen to, že se ti něco nelíbí. Mě když se něco nelíbí, tak to prostě taky řeknu. To o tom asi není. Každý to holt vezme jinak. Já jsem třeba naopak za to rád. Aspoň mě to nakopne dát si s tím pro příště více práce. I když teda v tom focení pořád plavu. Občas to prostě vyjde a jindy ať nastavuji světla jak chci tak to prostě nedám. Tak nevim.
Co se týče rychlosti stavby, tak to píši pořád. Je to sice 9 dní. Ale devět dní krát 12 hodin denně. A to si prostě nikdo neuvědomí že v tom je 110 hodin. Když to bude někdo stavět normálně 3 hodiny denně, tak to logicky bude stavět měsíc. Ale jelikož teď nemám stálou práci a mám občas prostě čas celý den u toho sedět, tak u toho sedím.
Takže díky za konstruktivní kritiku a příště se zkusím polepšit. :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: F3000 Lola T90-50 Team Dams 1990 - Hasegawa 1/24

Příspěvekod Matwej » ned dub 19, 2020 7:08 pm

Hanz prosím tě můžeš mi udělat (nebo jestli máš ) foto zezadu. Tedy né tebe, ale toho modelu ?
Jo a předpokládám ,že mohu použít z fotek jednu k propagaci transkitu ?

Aressi Hanz to stavěl jako krabičku hlavně na odzkoušení obtisků a resinových dílů. Na druhou stranu ony ty stavebnice (už budou přez 25 let stáří) taky nejsou žádná hitparáda. A zrovna Lola T90/50 je nejhorší.
To na obrannou misku vah....
:-D

Takže pro bočnice předního a zadního křídla udělat lept...
:-k
To by řešilo i přestavbový set na T91/50
:-k 8-[

Jinak Hanz do tisku půjde toto:




co ? :-D

Gary Brabham a Damon Hill - sezona 1990

Uživatelský avatar
Příspěvky: 276
Registrován: pon bře 12, 2012 1:58 pm
Bydliště: Partizánske

Re: F3000 Lola T90-50 Team Dams 1990 - Hasegawa 1/24

Příspěvekod master » ned dub 19, 2020 8:38 pm

To ze nevieš fotiť, na to sa vyser to neviem ani ja a kľudne s tým spavam. Podstatné na modelovani je, aby si to postavil co najlepšie, samozrejme v rozmedzí toho, kam ta pustia schopnosti. Nikto tu nie je na foto súťaží. Nechcem byť sviňa, ale videl som tu parádne fotky a na súťaží - live som bol sklamany a nechápal, co všetko sa dá dobrymi fotkami a ich úpravou schovat. To co písal Michal plne súhlasím. Rychlostavbou to akurát poserieš, všetko potrebuje svoj čas. A vyhovárat sa, alebo obhajovať , že je to stará stavebnica, alebo len stavba z krabičky bez úprav to neobstojí. Pri akejkoľvek stavbe či len z krabičky, alebo fulldetail ti musia diely licovať a niektoré zase zoslabyť(ukončenie kapotaže v zadnej časti) , aby to nepôsobilo hračkoidne.Treba si všímať jednoduché detaily, ale pri rychlostavbe ich nemáš šancu ani zaregistrovať. O tom je modelarčina. A Marlboro červená by mala byť asi viac fluorescentna aj keď fotky dosť skresluju. Ak som niekoho urazil tak sa dopredu ospravedlňujem

Uživatelský avatar
Příspěvky: 477
Registrován: pon úno 06, 2012 10:51 am
Bydliště: in orbit

Re: F3000 Lola T90-50 Team Dams 1990 - Hasegawa 1/24

Příspěvekod Aress » ned dub 19, 2020 11:25 pm

Matwej píše:Takže pro bočnice předního a zadního křídla udělat lept...

Lept snad ani ne, pokud ho mám ve stavebnici (nebo doplňcích) stejně ho nepoužiju a raději zeslabím originál nebo si podle něj vyříznu novej z plastové destičky.
Mužu upravit tvar, zrušit původní uchycení a svrtat to stejně jako to je na originále.
Mě na plechu stejně ani pořadně nedrží barva : -)).
Michal Falta

Uživatelský avatar
Příspěvky: 477
Registrován: pon úno 06, 2012 10:51 am
Bydliště: in orbit

Re: F3000 Lola T90-50 Team Dams 1990 - Hasegawa 1/24

Příspěvekod Aress » ned dub 19, 2020 11:27 pm

Hanz.77 píše:I když teda v tom focení pořád plavu.

...hlavně to nefoť na modrém pozadí...
Michal Falta

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: F3000 Lola T90-50 Team Dams 1990 - Hasegawa 1/24

Příspěvekod Matwej » pon dub 20, 2020 12:30 am

Aress píše:...hlavně to nefoť na modrém pozadí...

Pravdu díš Aress.
[-o<

...a pak je tu ta záležitost s digi foťákama kdy fotíš bílý nasvětlený objekt na černém či skoro černém pozadí.
Procesor (čip) foťáku se pak může "radostí zbláznit" .

Zkus středně šedou či světle olivovou...

A nebo bílé pozadí ,ale nepražit do toho světlem ,ale jen tlumeně ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: F3000 Lola T90-50 Team Dams 1990 - Hasegawa 1/24

Příspěvekod Hanz.77 » pon dub 20, 2020 11:10 pm

Ok. Zkusím to přefotit na bílé a z mé bývalé práce si nechám dovalit tu šedou.
Matweji jasně že to můžeš použít. Ale pošlu ti fotky do mailu. Aby nebyli zkomprimované.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: F3000 Lola T90-50 Team Dams 1990 - Hasegawa 1/24

Příspěvekod Koudy » stř dub 22, 2020 7:42 pm

Nefoť na modrým pozadí a udělej aspoň 60 fotek z každýho úhlu, jak je teď moderní. Jinak si tu krásu neužijem :lol: :lol:
Jako celek se mi to líbí, nějaký nedostatky tam jsou a už byly zmíněný.

110 hodin v tom sice máš, ale evidentně to tomu neprospělo. Jak říkal starý dobrý Amos: veškeré kvaltování toliko pro hovada dobré jest :wink:
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Zpět na Galerie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků