Registrovat

Ferrari F310B - Tamiya 1/20

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Ferrari F310B - Tamiya 1/20

Příspěvekod Hanz.77 » úte dub 26, 2016 6:41 pm

Ferrari F310B - M.Schumacher - Kanada 1997
Tamiya 1/20
Barvy - Zero Paints
Lak - Gunze Super Clear III GX 100
Doplňky - Lepty (přezky na pásy) - Reji model
- Karbon 117 - Hobby Design / Scale Motorsports
- Zrcadlová folie (zrcátka) - Grafické Studio Tac-Tac
- Antény a ostatní doplnky - samodomo (aneb co dům dal)

Startovní č.5 a č.5 je i číslo mého dalšího postaveného modelu.
Kdyby mi někdo před rokem a půl řekl, že budu stavět Ferrari, tak si poklepu na hlavu a řekl mu, jestli se nezbláznil. Ale člověk míní a realita mění. A proto když Čtýřa navrhl, že by jsme spolu mohli něco postavit na MF a padla volba na 310B, tak jsem neprotestoval a pustil se do ni. Důvody byly dva. Vlastně tři. První byl, že už jednu jsem na stole měl a stále mám. Staví ji totiž postupně moje 11-ctiletá dcerka. Druhý byl ten, že "Schumiho" ve vitríně ještě nemám. A ten třetí a asi nejdůležitější byl ten, že postupem času, jak člověk sleduje F1 a najednou je začne i stavět, tak vlastně úplně odpadne taková ta rivalita, jako při sledování v TV a člověk (tedy aspoň já) zjistí, že každá formule je prostě skvost a každý pilot, co ji řídil, je legenda. Takže ve finále jsem moc rád, že mě Čtýřa navedl na tuto stavbu a že už je ve vitríně.
Celá stavba je popsána na MF v Rozestavěno.
Velké poděkování patří hlavně Aressovi, který mi pomohl jak znalostmi, tak i dodanými dokumenty. Děkuju moc.
Při focení se mi hlo levé přední kolo. Bohužel to fotím na nerovném povrchu a když jsme fotili, tak jsem si toho nevšiml. Škoda. Možná to ještě o víkendu přefotím.

A jak to vše dopadlo? Posuďte sami tady je:
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Ferrari F310B - Tamiya 1/20

Příspěvekod beaver63 » úte dub 26, 2016 7:48 pm

Pěkný,pěkný jen nejsou ty přední kola nějak rozhozený,aspoň z horního pohledu to tak vypadá :-k

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Ferrari F310B - Tamiya 1/20

Příspěvekod Matwej » úte dub 26, 2016 8:21 pm

Postavené je to moc pěkně. Všechna čest. =D>
Koukám ,že i spáry jsou moc pěkně udělány. Ty jsi jim pomohl olejem nebo jsou prořezány do hloubky ?

Jediné co mi vadí(mimo toho že je to F-1 po 1990) je velikost vzoru carbonu. Hlavně na zavěšení kol to bije do očí.
Možná by stálo za to to ještě utlumit "smoukem" třeba.
8-[
Jinak, toto asi je s křížkem po funuse:
http://www.f1fanatic.co.uk/2013/10/24/schumachers/
http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/u ... 2013-3.jpg
8-[

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Ferrari F310B - Tamiya 1/20

Příspěvekod Koudy » úte dub 26, 2016 9:32 pm

F310B je krásná formule a Tvoje zpracování to jen potvrzuje. Tohle se moc povedlo =D> =D>
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: Ferrari F310B - Tamiya 1/20

Příspěvekod Hanz.77 » úte dub 26, 2016 9:47 pm

Děkuju za pochvaly a hlavně za poznámky a komenty kluci.
Přední kola tady řeším od té doby co jsem přišel z práce a viděl ty fotky když jsem to dával. Nejdřív jsem si myslel jak jsem psal že to levé kolo je vyhlé tím jak to fotím na prkené venkovní podlaze. Ale ve finále to vypadá že to šponuje ta přední řídící tyč. Takže ji ve finále asi vycvaknu ven a rozpůlím ji. Srovnám geometrii a přiheftnu to na pevno.
Co se týče těch karbonů na to zavěšení tak už je takhle nechám. Škoda jen že mi ten černý karbon co je použit na těch křídlech přišel později. Foukat to ještě smokem teď na dokončeném modelu se doopravdy bojím.
No a spáry. Ne nejsou ničím napuštěné. Jsou proryty ala Michal D. a následně ten stín v nich dělá ten černý surf. Ta červená to hezky zvýraznila a pěkně to i vylezlo.
A Matweji z žádným křížkem po funuse. Fotky z odkazů jsou už uloženy. Vždyť je tady ještě jedna na stole a ta bude z Francie 1997. Táta u toho své malé dcerce asistuje i když už použil pár dílů na tuhle svou. Viz. přední křídlo co jsem odekáloval blbě. :oops:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Ferrari F310B - Tamiya 1/20

Příspěvekod dekon » úte dub 26, 2016 10:24 pm

Ty spáry jsou perfektní,jsi skvělý Michalův žák...mi to nejde i když mi to na burnoutu ukazoval a vysvětloval celý den...
Jedna F310 je taky v česku... viewtopic.php?f=106&t=573#p7731
(těch fotek mám víc,bylo to při A1GP,mladý se v Bně proháněl...pokud chceš,tak ti je pošlu všechny)
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: Ferrari F310B - Tamiya 1/20

Příspěvekod Hanz.77 » úte dub 26, 2016 10:44 pm

dekon píše:Ty spáry jsou perfektní,jsi skvělý Michalův žák...mi to nejde i když mi to na burnoutu ukazoval a vysvětloval celý den...
Jedna F310 je taky v česku... viewtopic.php?f=106&t=573#p7731

Děkuji. Jj já o ní vím. Vlastní ji Charouz viď. Já měl tu možnost v ní i sedět. Bohužel fotky z toho nemám protože kamarád co to fotil už je nikdy neposlal.
Ještě tam byl Coulthardovo McLaren a pár dalších ale to už byli jenom repliky. Vše bylo uskladněno ode mě pár set metrů za barákem.
A nejsem si moc jistý ale myslím si že tahle už má díru v motoru a je nepojízdná. Po té co ji v Brně proháněl Honza Charouz tak ji Tonda půjčil tehdá jednomu jistému pánovi a ten ji během dvou kol podtočil tak že to ten motor nevydržel.
Nic si z těch spár nedělej. Ale když se to dostane do ruky tak na tom doopravdy není nic těžkého.Až se potkáme tak ti to zase vysvětlím já a uvidíš že to dáš.
Ne doopravdy za to jak ty modely stavím jsem Michalovi hodně vděčen a dlužen. Přesně takhle vypadala moje představa když jsem se před rokem a půl rozhodl že s tímto koníčkem začnu. Viděl jsem tu i na MF fotky těch pěkně a čistě postavených modelů a řekl jsem si že tohle prostě chci taky umět. Ale jak všichni asi víme tak modelář se svým modelem nebude nikdy spokojen a tak je čas tu laťku sunout model od modelu výše. Tak jak píše můj učitel v podpisu : Bylo to dobré ale příště to snad bude ještě lepší.

Příspěvky: 223
Registrován: pon úno 06, 2012 8:39 pm

Re: Ferrari F310B - Tamiya 1/20

Příspěvekod Dalin » pát dub 29, 2016 7:33 pm

Pěkná práce!!! (A dobré fotky :) )

Těším se na další, hrozně rychle se zlepšuješ!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: Ferrari F310B - Tamiya 1/20

Příspěvekod Hanz.77 » pon kvě 02, 2016 4:41 pm

Děkuju Daline.
Od formulkáře jako ty si nechám takovou pochvalu líbit.

No po Audině mohu říci že je to asi můj druhý zatím nej model. Nevím, ale pěkně se mi na něj ve vitríně kouká. A to je hodně podezřelý protože to nemá toho červeného býka ale černého koně. :grin:
Ale zase na druhou stranu musím říci že se mi až moc pěkně pracovalo s těma dekálama od Tamiya. Jak všude čtu tak si na ně každej stěžuje že jsou tvrdé a jako prkno. A já ať to bylo u Williamse nebo tady u té 310B tak tam krásně padli hned na první a pak už jsem na ně nemohl ani sahat, protože do těch spár zatekly sami jako mléko. Ani Soffter jsem na ně nepoužíval. Po proschnutí to ten Setter vyšponoval krásně sám.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Ferrari F310B - Tamiya 1/20

Příspěvekod Michal Doskočil » úte kvě 03, 2016 4:25 pm

... máš to moc pěkný, gratulace. Jsem zvědav, jak to vypadá naživo. Držim palce, ať Tě to pořád baví a takhle Ti to přibejvá do sbírky.
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 363
Registrován: ned pro 01, 2013 11:08 pm
Bydliště: KPM Bratislava

Re: Ferrari F310B - Tamiya 1/20

Příspěvekod begi » úte kvě 03, 2016 6:39 pm

som neni vonkoncom ziaden odbornik na forrmule, ale z hladiska stavby, dekalov a laku nevidim problem a celkovo to vypalilo podla mna na vybornu!
krasny model do zbierky =D>
Vlado Begera

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: Ferrari F310B - Tamiya 1/20

Příspěvekod Hanz.77 » úte kvě 03, 2016 10:23 pm

Děkuji kluci.
Zítra ji vemu s sebou Michale. Ať mi to skoukneš.
To Begi : Až postavím tak pěkně Valeho mašinu jako ty tak si budu pískat.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1000
Registrován: pon úno 06, 2012 8:16 pm

Re: Ferrari F310B - Tamiya 1/20

Příspěvekod turbo32 » stř kvě 11, 2016 7:24 am

parádny kúsok

Zpět na Galerie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník