Registrovat

Wolf WR1 Ford F1 - Tamiya 1/12

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Wolf WR1 Ford F1 - Tamiya 1/12

Příspěvekod Michal Doskočil » ned říj 09, 2016 10:25 pm

... podle fotek ty trychtýře sání vypadají zevnitř uplně jinak, ale třeba špatně koukám. Ten spojovací plech by to chtělo ztenčit .. čelo je fajn .
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: Wolf WR1 Ford F1 - Tamiya 1/12

Příspěvekod Hanz.77 » pon říj 10, 2016 6:45 pm

Nevěřím tomu že by jsi špatně koukal..ale já tam vevnitř krom té červené nic nevidím. Plech by chtělo asi rozhodně ztenčit. Díky za upozornění.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2941
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Wolf WR1 Ford F1 - Tamiya 1/12

Příspěvekod Matwej » pon říj 10, 2016 8:49 pm

No, to červené co je uvnitř je uzávěr aby to "trumpety" nepadal bordel, ne ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Wolf WR1 Ford F1 - Tamiya 1/12

Příspěvekod Michal Doskočil » úte říj 11, 2016 11:44 am

Hanzi podle mne je to prostě hladký trychtýř, u Cosworthu stejně jako jinde . Pokud tam nebudeš dávat ty záslepky, o kterých píše Matěj, chtělo by to ten schod uvnitř vybrousit .. ?
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: Wolf WR1 Ford F1 - Tamiya 1/12

Příspěvekod Hanz.77 » úte říj 11, 2016 4:10 pm

Aha .. teď už to chápu. Ztenčit plech a vnitřky vybrousit dokulata.
Děkuju..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: Wolf WR1 Ford F1 - Tamiya 1/12

Příspěvekod Hanz.77 » pon lis 14, 2016 8:17 pm

Zkusil jsem dnes poopravit to sání tak mě zajímá váš názor. Ale asi je takhle udělám. Přeci jenom trochu toho železa. Ten plech ještě půjde ztenčit.
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Wolf WR1 Ford F1 - Tamiya 1/12

Příspěvekod Dale Cooper » pon lis 21, 2016 10:36 pm

Ta nová veze se mi líbí více...Ještě je otázka, jak to bude celé vypadat po kompletaci... Ale celkově to je nadějný projekt. Hlavně mne asi pohne k remaku stejného auta ve dvacetině... Ten starší kus už dávno nemám a dneska se chystám ho předělat... Zkusím tě pak stínovat, pokud mne to neomrzí :-)
Jinak obdivuji tvou odvahu na 12tinu... Já mám asi 4 kousky ve skříni a důvod, proč do toho nejdu je ten, že si netroufám na tak velkých kapotách zvládnout lak...

Ale 70. léta jsou bomba, mám nakoupené knížky, tak slibuji oprášení některých starších projektů...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: Wolf WR1 Ford F1 - Tamiya 1/12

Příspěvekod Hanz.77 » stř lis 23, 2016 11:56 pm

Děkuji Dale...
No to uvidím až ten motor celý zkompletuji. A jestli to bude vypadat blbě tak mi Kuku našel set na Hirroboy.com sice je to další 1k do toho ale příště ho asi koupím hned. Když teď spočítám čas a práci a výsledek je stále nejistý tak se to asi příště vyplatí.
No mě ty dvanáctiny čekají ještě dvě. Jedna bude stavěná pro Lůcu (MP4/6) a na druhou ještě sháním nějaké doplňky ale moc jsem jich ještě nenašel(Renault RE20 Turbo).
Tak já bych se toho laku zase tak moc nebál. Pojedu to standartně SC III. Spíš jsem si chtěl na sobě otestovat jestli tohle měřítko dokáži postavit tak by se na to dalo alespoň koukat.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: Wolf WR1 Ford F1 - Tamiya 1/12

Příspěvekod Hanz.77 » úte pro 13, 2016 10:11 pm

Jelikož stromečky na terase sežraly nabíjecí baterky do foťáku tak to fotim mobilem. Bohužel zde absence Tapatalku mi neumožňuje dávat denní postupy. Tak Na MF to peru aktuálněji.
Poslední postup je takový že kopletuji motor, hadičky a tlakové hadice vyrobené samo domo , odzkoušen kryt sání (bude sundavací), finále zkompletovat výfuky když si těch dvanáct dílků smícháte dohromady mezi sebou pravou a levou stranu tak je to pak porod. Nakonec dnes úspěch. Svody zkompletovány.
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2941
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Wolf WR1 Ford F1 - Tamiya 1/12

Příspěvekod Matwej » úte pro 13, 2016 11:53 pm

:-k :-k
Pereš se s tím pěkně, ale chtělo by to přitlačit na opracování dílů.
První co mi padlo do oka je hned na první fotce. Na konci převodovky je díl co jsi mu "moc nedal" a jsou vidět jak dělící roviny tak i "přesazení" (to na zlatém podnose hned nahoře)
Stejně tak i na čtvrté fotce je nalevo stříbrná nádobka a ta je :((( stejně jako ta nádržka co je za ochranným obloukem. [-X
Druhá věc co by stála za to ji dodělat jsou svary na výfuku v místech spoje jednotlivých svodů. Na MF jsi dal fotku kde jsou krásně vidět.

Problém s "obry" je v tom ,že díky měřítku neskryješ žádnou chybku či ošizení....

Ale jinak se mi Tvá stavba líbí a pozorně ji sleduji. :mrgreen: :wink: :-D
A klobouk dolů , já by jsem na to neměl to dokončit. 8-[

Uživatelský avatar
Příspěvky: 258
Registrován: ned čer 28, 2015 10:27 am
Bydliště: Horný Bar

Re: Wolf WR1 Ford F1 - Tamiya 1/12

Příspěvekod Kuku » stř pro 14, 2016 10:28 am

Ahoj Hanzi, absolútne súhlasím s Matwejom. Investoval si do toho modelu veľa práce a bola by to škoda. Na MF som tiež pozeral fotky a udrela mi do očí nie celkom opracovaná olejová nádrž za ochranným oblúkom. Prevodovku som si nevšimol a predpokladám, že výfuky sú ešte "surové" len zlepené a ešte sa im budeš venovať. Držím ti päste, rodí sa z toho slušný model... =;

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: Wolf WR1 Ford F1 - Tamiya 1/12

Příspěvekod Hanz.77 » stř pro 14, 2016 11:55 am

Děkuju ....
Pecka, tohle je právě to co občas potřebuji slyšet. Třeba toho zadního dílu na převodovce jsem si ani nevšiml..ano nádrž není taková jakou bych si představoval... ono je tam víc věcí které by měli být perfektní a nejsou...ale pořád se snažím jak můžu.
Tuhle stavbu jsem si vzal vlastně jako test abych věděl co to všechno obnáší stavět takovéhle obry. Sice z chybami ale pomalu a jistě si myslím že tomu přicházím na kloub a na příští dvanáctce to bude zase už o trochu lepší. Tak doufám že budete radit dál a držet palce protože to nejhorší si myslím že ještě přijde a nechávám si to na konec. Ano je to kastle. Tam mam vítr už jenom z té plochy a zlatou budu foukat tak uvidíme jak se to nakonec povede.
To Kuku: Ano výfuky jsou zatím surové. Ještě vytmelit,opracovat, sponky z leptů .... atd.. ale to už všichni známe.
Na výfuky ten Alklad bohužel nemám. Já jedu jenom v Gunze C a Extreme Metal od AK. Tak právě z téhle nabídky vybírám čím bych je fouknul.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2941
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Wolf WR1 Ford F1 - Tamiya 1/12

Příspěvekod Matwej » stř pro 14, 2016 11:44 pm

Ohledně té nádrže za rámem.
Co jsem koukal tak někteří co to stavěli tak to víčko včetně osazení odřízli a následně je udělali znova z trubiček a profilů.
Promiň, ale ty dělící roviny jsou začátečnická chyba.

Jinak metal jen Gunze :wink:

Kdysi jsem měl nutkání si pořídit 1/12 RA-300 8-[
Ale zatím to úspěšně potlačuji a zatím zvládám. :-D
Navíc skoro vše peníze jdou do vybavení domečku.
To už by jsem měl 1/12 Gurneyho Eagla od MFH. :oops: :wink: 8-[

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Wolf WR1 Ford F1 - Tamiya 1/12

Příspěvekod Koudy » čtv pro 15, 2016 9:45 pm

Matwej: model 1:12 už je taky skoro vybavení :wink:
Hanz: a co kovový Gunze Mr. Metalcolor? Na motory, převodovky, nápravy apod. se hodí perfektně :-k Stříkneš to a pak např. ušátkem přejedeš přes části, který chceš vyleštit/zvýraznit.



Jinak je to teda parádní, sice slušná kasička, ale jednou k tomu třeba taky dospěju...
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 905
Registrován: čtv úno 25, 2016 6:32 pm

Re: Wolf WR1 Ford F1 - Tamiya 1/12

Příspěvekod Hanz.77 » pát pro 16, 2016 1:20 am

Díky za rady kluci...
To Matwej : Jestli mě to chytne tak tu nádrž asi zkusím urvat a předělat... je to začátečnická chyba a jak se o tom mluví tak mě to začíná žřát čím dál tím víc... no uvidíme po víkendu co se objeví na fotkách... jestli to půjde dolu i s tím plechovým čelem tak to bude ještě zajímavé... :grin:
no a klidně do ní pojď do dvanáctiny protože to je fakt kousek vybavení baráku.. 50 x 30 cm to už je nábytek... :D
Ty Gunze Metalcolor budou asi jako druhá serie kovovek co jsi pořídím a potestuju na tom Renaultu R20 tam chci ještě vyzkoušet Spatz Stix (Chrom) toho je tam taky požehnaně. Přeci jenom barviček není nikdy dost... :wink:
Hmm... kasička to sice je.. je to ale jako se vším.. za tu dobu co to stavím cca půl roku bych měl sice postavené dvě dvacítky ale uřčitě by taky na nějaké ty prachy taky vyšly.. co si budeme povídat ..holou krabičku už dneska postaví málo kdo.. :wink:
Koudy dospěješ .. a postav tu Lancii nebo ? Možná vím o Stratosce 1/12 popřemýšlej :-k :grin:

PředchozíDalší

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků