Registrovat

Panzerkampfwagen II(verze B), TAMIYA 1/48

Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 28, 2015 9:55 am

Panzerkampfwagen II(verze B), TAMIYA 1/48

Příspěvekod Matěj Hromada » úte čer 30, 2015 5:33 pm

Toto je můj první zkušební tank, konkrétně Panzerkampfwagen II(verze B). Výrobce TAMIYA, měřítko 1/48, doplňky žádné, barva ve spreji také od TAMIYA(vše najednou :D ). Se zaprášením trochu pomohl táta. Protože je to můj první model tady, budu postupně přidávat i ty starší. Momentálně stavím Mercedes DTM R. Schumachera(+nějakou bojovku).
Za fotky děkuji Aressovi.
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 477
Registrován: pon úno 06, 2012 10:51 am
Bydliště: in orbit

Re: Panzerkampfwagen II(verze B), TAMIYA 1/48

Příspěvekod Aress » úte čer 30, 2015 6:59 pm

Model slušnej, v Brně jsem si ho prohližel a líbil se mě. Jen je škoda že jsi tátu nepřemluvil aby ti udělal lepší (a více) fotky.
Michal Falta

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Panzerkampfwagen II(verze B), TAMIYA 1/48

Příspěvekod Dale Cooper » úte čer 30, 2015 7:14 pm

Lepší? Ty vtipálku... ale ještě nějakou přidělám.... Jinak podle mého nejlepší od Matěje, ale to je v pořádku, když se vyvíjí a tento je poslední a nejnovější...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2934
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Panzerkampfwagen II(verze B), TAMIYA 1/48

Příspěvekod Matwej » úte čer 30, 2015 7:18 pm

:-k

Počkáme na další.

Trochu ti vylézají dekály na věži a korbě. Stačilo to stříknout matem a sjednotit to.
Možná by stálo za to odvrtat ústí hlavně 2cm KwK 30 možná i na tom MG34.
:-k
To má pásy z celé jednotlivých článků nebo z úseků a ohyby z jednotlivých článků ?

Ale jinak dobrý .
:-k

Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 28, 2015 9:55 am

Re: Panzerkampfwagen II(verze B), TAMIYA 1/48

Příspěvekod Matěj Hromada » úte čer 30, 2015 7:49 pm

Pásy už ve stavebnici byly z úseků a matem to stříknuté je. Ale děkuji za radu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Panzerkampfwagen II(verze B), TAMIYA 1/48

Příspěvekod dekon » úte čer 30, 2015 7:57 pm

Matěji vítám Tě na foru.
Tank se mi líbí a nedej se od voj.techniky odradit... :lol: taky zkouším postavit,či spíše u mě zmastit tank,sice novější,ale to je z nostalgie,protože jsem takové na vojně opravoval...
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2934
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Panzerkampfwagen II(verze B), TAMIYA 1/48

Příspěvekod Matwej » úte čer 30, 2015 10:31 pm

Matěj Hromada píše:Pásy už ve stavebnici byly z úseků a matem to stříknuté je. Ale děkuji za radu.

JO, jo ono fotky někdy lžou. :)

Na ty pásy jsem se ptal z důvodu toho ,že na několika místech ti to spojení trochu pokulhává, ale pokud je to z rovných úseků a ohyby jednotlivými články pásů je to v mnoha případech pakárna a magorfestival to jakeštakeš pospojovat aby to sedělo a dobře vypadalo. Znám to.
:wink:

Co bude příští kousek ?

Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 28, 2015 9:55 am

Re: Panzerkampfwagen II(verze B), TAMIYA 1/48

Příspěvekod Matěj Hromada » stř črc 01, 2015 8:45 am

Z bojovky nebo z aut?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Panzerkampfwagen II(verze B), TAMIYA 1/48

Příspěvekod ron » stř črc 01, 2015 1:40 pm

este by som viac zaprasil podvozok a vsetko okolo. totiz ked je prach az na "kapotu", oproti tomu je pod "blatnikmi" dost cisto. stacilo by skusit aspon jeden pigment. nejaky ako earth (ammo, AK, mig) a stetcom to tam dostat. dokonca staci na smirgli nabrusit trocha kriedy (umelecka krieda SUCHA!), to mas mozno aj doma a pouzit to rovnako stetcom.
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2934
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Panzerkampfwagen II(verze B), TAMIYA 1/48

Příspěvekod Matwej » stř črc 01, 2015 8:55 pm

Ono toho je více Rone, co je na té Pz.IIa né úplně dobře, ale myslím, že je důležité prvně se naučit stavět čistě a přesně. Následně je možnost se začít učit co a jak s patinou a dalšími modelářskými postupy, kterých v technikařině je přehršel. Pokud bude mít Matěj odvahu a dá sem nějakou stavbu myslím, že mu to pomůže ....
:-D

add Matěj : samozřejmě techniku. Stavíš jen 1/48 nebo i větší (1/35) ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Panzerkampfwagen II(verze B), TAMIYA 1/48

Příspěvekod Dale Cooper » čtv črc 02, 2015 8:12 am

:-)

Jako trenér za Měteje pár věcí okomentuju... Když Matěj i Kateřina před lety projevili zájem občas něco postavit, potěšilo mě to, zároveň jsem si s nimi domluvil, že jim dá k dispozici své zázemí, takže nemuseli shánět vybavení, ovšem...mou podmínkou bylo, že je budu trochu cepovat a dohlížet na to, jak to budou dělat. Asi jsem trochu přísný trenér, ale zatím nestaví beze mě, sedím jim za zádama... Jde mi o to, aby se naučili, (resp. Matěj do toho jde teď celkem vážně, Kačka má i jiné zájmy, takže teď spolupracuju hlavně s Matějem), resp. aby se naučil dělat čistě, řešíme spolu, jak slepit dva díly bez umatlání lepidlem, jak efektivně barvit, opracovat díly apod... "trénování" pro mne bylo přijemnou další motivací do modelů.

Matěj se ted rozhodl pro techniku, já tedy trvám na tom, že i závoďáky budou, ale brzy si bude dělat co bude chtít :-) Zatím je to tak, že jsem ho upozornil, že sám techniku nestavím a neovládám jejich grify, že v technice je obrovská konkurence a že půjde velmi těžkou cestou.

Dohlížel jsem už na výběr modelu, notabene jsem mu ho kupoval :-) Domluvili jsme se, že začneme na malých měřítkách, 1/48 mi přišlo akorát...Zatím jdeme na jednobarevné věci, se sprejem už umí, tak na tom budeme stavět... postupně uděláme větší, nebo i stejně velké, ale složitější kusy... Teď bych rád, aby to bylo čisté, úhledné, na to je nejlepší stavět jednodušší kousky... Ale už mě přesvědčuje a okukujeme i 1/35... Ještě má doma nějaké 1/72, ty bych rád, aby dodělal....

Bude na něm, jak to bude zvládat, ale zdá se, že ho to baví... A tenhle tank, jehož jméno si nepamatuju ani ho neumím vyslovit, se mu, podle mého, dost povedl... Určitě budu rád, a bude rád i on, když mu an to napíšte i připomínky, jako to udělali ron s Matějem... Ví, že se učí a já mu v této kategorii všechno zhodnotit neumím...

Jsem rád, že tady má tu možnost, protože je to tady takové domácké....:-)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Panzerkampfwagen II(verze B), TAMIYA 1/48

Příspěvekod Koudy » čtv črc 02, 2015 9:01 am

No jdete na to dobře, jsem zvědavý na nějaký auto nebo motorku pod tvým vedením. K tanku nemám co komentovat - nic mi to neříká, takže můžu posoudit jen stylem líbí - nelíbí a toto se mi líbí (model, podložka, fotky).

Zvažuju, že něco takového taky zkusím, možná T-55 jako Dekon. Chci vyzkoušet jiný postup stavby: očistit, slepit do jednoho kusu, stříknout, hodit na to lopatu prachu a jdu pro medailu :lol:

A když ne tank, tak Smarža prodává limitku Titanicu od Academy :grin: :grin:
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2934
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Panzerkampfwagen II(verze B), TAMIYA 1/48

Příspěvekod Matwej » čtv črc 02, 2015 9:15 am

Dale myslím ,že téměř vše co jsi napsal je správný postup a nelze než souhlasit.
Pokud mohu doplnit tak jen to, že pokud hodlá Matěj pokračovat, tak v měřítku 1/35 je toho nejvíce. Jak modelů tak doplňků k nim, bez kterých to dnes již nejde. :-k

Za sebe mohu říci ,že když budu ještě vědět pomohu .

před 10 lety :

StuIG 33
Stalingrad, září 1942

Uživatelský avatar
Příspěvky: 258
Registrován: ned čer 28, 2015 10:27 am
Bydliště: Horný Bar

Re: Panzerkampfwagen II(verze B), TAMIYA 1/48

Příspěvekod Kuku » čtv črc 02, 2015 9:20 am

Pekné Matěji. Sám som štvrťkovú techniku robil a sem tam robím. Ešte daladíš časom patinu a bude to super. Prajem ti aby si pri tomo koníčku zostal a aby ti priniesol veľa radosti. Doporučujem do výbavy kvalitné olejové farby, White Spirit a určite pigmenty...
Ostatné napísali kolegovia...

Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 28, 2015 9:55 am

Re: Panzerkampfwagen II(verze B), TAMIYA 1/48

Příspěvekod Matěj Hromada » čtv črc 02, 2015 2:46 pm

Dále se chystám na TigerII (1/72). Na větší si zatím netroufám.

Další

Zpět na Galerie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků