Registrovat

Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiya

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiya

Příspěvekod Madish » ned pro 22, 2013 7:54 pm

Všiml jsem si, že tu nemám žádné WRC, tak jsem včera jedno rozestavěl :D

Na soutěži jsem obdržel teplické obtisky na Imprezu 2003 na Řecko - Acropolis 2003. Chtěl jsem to kvůli jmenovkám na skla (Makkinen a Lindstrom) - ale byla škoda nevyužít zbytek dekálů. Přes Mavericka117 z MF jsem si sehnal Tamiya Imprezu z Rally Japan 2004 a přední nárazník z resinu od teplické firmy, abych věrohodně udělal 2003 verzi, kterých je postavených málo.


Stavím Solberga s trochu omláceným předním nárazníkem a plánuju si na tom vyzkoušet poprvé bláto, tak snad to vyjde :) Jelikož to má chromové folie na oknech, nebude moc vidět interiér, tak se s tim nebudu moc babrat (třeba palubovka nedostane detailování, sedačky nenabarvim, rám nabarvim jen vepředu, díly za sedačkama nebudu dávat vůbec atd... :D)

Pro 2003 verzi je potřeba zatmelit pravé zrcátko (auto mělo jen jedno zrcátko)
Nasadit na střechu nasávač (naštěstí stavebnice obsahuje díly z 2001 WRC, takže nasávač je ve stavebnici)
A nasadit jiný nárazník, ale to řeší teplická firma :)

Nárazník je docela v pohodě. Má semtam 2-3 bublinky, ale ty jsem neřešil když to zahážu blátem :D Spodní karbonovej lip jsem si označil tužkou, kde ho "rozlámu", aby to vypadalo nabourané.


Zjistil jsem, že Boční okna to mělo zakryté chromovou folií, aby nebylo v kabině horko.
http://www.ewrc.cz/images/2003/wrc/cy/p ... inen_3.jpg

Oknům jsem namaloval černé rámy (pomohly super masky tamiya) a poté zakryl maskovací páskou.


Poté jsem okna zevnitř nastříkal Alclad II Chromem 107. Je to docela v pohodě, akorát jsem musel dát silnější vrstvu - když jsem to udělal lehce, aby bylo vidět hodně do interieru, bylo proti světlu vidět jak nejednotně stříká airbrush - byly zde stopy, kde je víc barvy a kde méně - abych to dorovnal, musel jsem toho nanést fakt hodně - nevýhoda je ta, že zvenku to je hodně chromové a málo to prosvítá :(


Uřezal jsem přední nárazník a napasoval ten konverzní, seděl docela v pohodě. Když si člověk dá pozor na přilepení, přilepí milionem vteřiňáku a začistí smirkem + přeryje spáry, tak sedí jak z továrny.



Přes okna jde vidět dovnitř pod určitym uhlem, ale na fotkách se to špatně zachycuje - k posouzení to bude dobrý zkoumat někdy osobně a dohadovat se, jak je to nereálné, že to nepropouští zvenku žádné paprsky :D



A dneska to vzdaly moje kleště na vylamování dílků - stříhal jsem díly a oni praskly :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod sete » ned pro 22, 2013 8:38 pm

hezký-slušná práce.
přiznám se že to mám doma taky rozdělaný ale ten přední nárazník se mi tak dobře napasovat nepovedlo

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Michal Doskočil » pon pro 23, 2013 12:52 am

Madishi, co je ta rotační věc, co podpírá okno před nastříkáním ?
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Madish » pon pro 23, 2013 1:03 am

To je Beyblade - plastová káča s železnym těžítkem. Ten na obbrázku je můj nejoblíbenější z dětství - vlk :D

Je to podle jedný animovaný série, co byla v roce 2002 v televizi ráno po pokemonech
http://www.youtube.com/watch?v=19qpqjebafg

Je to doteď, třeba můj 7 letej bratránek na tom ulítává furt. Základ jsou aspoň dva beyblady, které roztočíš v takové míse -aréně, beyblady se pak uprostřed mísy potkávaj a nabourávaj do sebe a kdo se přestane točit dřív, tak prohrál :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Madish » pon pro 23, 2013 2:45 am

Tak uschnul primer a koukam, že nárazník je OK (hlavně spáry) - samotnej nárazník má ještě škrábance, které by se měly vytmelit a brousit (na spoedku narazniku), ale ještě, že stavím tu obouchanou verzi, tak to nemusím řešit :)

Zkoušel jsem světla a sedí taky v pohodě. Nejtěžší je to nějak kloudně přilepit. Osvědčilo se mi přilepit to nejdříve u blatníků na obou stranách a pak narvat mezi nárazník a kapotu hodně vteřináku a přidržet to - ohnout nárazník uprostřed pod kapotou tak, aby to lícovalo :D

Podvozek dostal trochu barvy a bílej roh. Zbytek dílů jsem jen přilepil bez barvení. Budu barvit jen to, co půjde vidět totiž + nakonec jdou na podvozek plechové a karbonové kryty, které zakryjou podstatnou část zavěšení. takže mi stačí nabarvit brzdy, výfuk, ramena zavěšení a kousek differenciálu vzadu a hotovo :D
Totéž interiér. Slepil jsem všechno a nabarvil jen předek rámu + podlahu + sedačky + palubovku. Ostatní díly zůstanou v barvě plastu, protože nepůjdou vidět.
Možná ale půjdou vidět hasičáky - ty radši nabarvím.



U rámu uvnitř je potřeba takové děrované zpevnění odvrtat - respektive odvrtat díry, které zde jsou + to přilepit takhle našikmo. Návod to neukazuje moc dobře, ale referenční fotka to vyjasnila :)


A mezitim uschnul primer, zítra na to jdu hodit barvu



Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Madish » úte pro 24, 2013 10:16 pm

Zrovna když mám čas stavět a pokračuju turbo stavbu během 3 dní, tak nikdo nemá čas komentovat :D
Takhle rychle jsem ještě nestavěl :D

Použil jsem Koudyho přezky na pásy a dělal celej večer pásy. Ze 2 částí jsem si vytvořil hlavní spínací hlavici - slepil jsem je dohromady a použil dekál od Tamiye jako vodítko.


V interiéru jsem se zaměřil hlavně na pásy a hasičáky, páč jdou vidět.



Nechtěl jsem pásy dávat dohromady v kleci + dávat leptaný lept přezky, tak jsem si tam jen načrtl stříbrné čáry, které simulují přezky - ono to za chromovym sklem stejně neni vidět :D


Karoserie dostala barvu - vše v 5 minutách. Nejdřív poprašek, druhý poprašek, medium vrstva a když jsem viděl, že by to nechalo pomeranč, vykašlal jsem se na to a rovnou to celé zalil. Jsem překvapený, že mi barva nestekla a stačilo otevřít jednou Tamiya Sprej :D
Na to jsem dal rovnou dekály :D





A na střeše má být bílý dekál. V dekálovém aršíku není, asi se musí nastříkat pistolí. Naštěstí jsem si koupil kdysi Hasegawa bílou samolepící folii - je to arch o rozměrech 9x19cm a stojí 299Kč, což je pálka jak prase. Ale chystal jsem to v minulosti na bílé plochy místo reklam Marlboro pro 206 WRC a 307 WRC :D

Zkusil jsem to nalepit a zalakovat lakem - lak Gunze GX100 to nesežere a ani TS13 ne. sice to udělá trochu schod, páč to je samolepka, ale je supr elastická + tenká, takže když se zalakuje tak je to v pohodě :)


Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Madish » úte pro 24, 2013 10:23 pm

Ta folie od Hasegawy se moc lepí - nedá se posouvat po nanesení jako dekály do vody, tak je potřeba to trefit správně.
Jde odlepovat v pohodě a přilepovat, ale jak je tenká tak jsem se bál o protržení.

A pak klasika vyhladit od prostředka dekálu směrem ke krajím prstem nebo hadříkem + nanesení dekálů a voila.

Vyšly mi tak ostřejší hrany čtvrrečku než kdybych to maskoval a stříkal pistolí :)
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Janči » úte pro 24, 2013 11:14 pm

Skutočne rýchlostavba, ide ti to dobre, pekne sa s tým hráš. =D>
Tá biela samolepka sa mi páči, dá sa to zohnať aj tu niekde?
Ján Hanuska

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Madish » úte pro 24, 2013 11:29 pm

Jasný, MPM shop to má - tam jsem se na to podíval a koupil :)
Prý takhle funguje i karbon od hasegawy - easy na nalepení + hodně jemnej na zakroucený části. Ale vodičky Mr. Softer na to asi fungovat nebudou, protože ta nálepka vypadá trochu jinak - zítra vyzkouším na něčem vedle, zda-li tomu pomáhaj vodičky nebo ne :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Janči » úte pro 24, 2013 11:33 pm

To som ani nevedel, že majú taký aj karbón :lol:
Ján Hanuska

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod sete » stř pro 25, 2013 9:04 am

super ten bílej dekál asi taky pořídím =D>

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Koudy » stř pro 25, 2013 11:47 am

Rychlá a dost zjednodušená stavba. Neměl bych odvahu na čerstvou barvu dávat hned dekály, nechávám to min. týden (ale radši víc) proschnout. Ale proč ne 8)
Nezapomeň proříznout dekály ve spárách dveří.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod sete » stř pro 25, 2013 1:11 pm

jo a mě říkáte že jsem rychlík když něco za 3 týdna poskládám :grin:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod PeťoWRC » čtv pro 26, 2013 12:58 am

pekné chlape a ten dekál na streche je fakt super!!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Michal Doskočil » čtv pro 26, 2013 10:59 pm

.. bezva sprint, alespoň budeš mít více času na zajímavější auta. Budeš nějak upravovat / ztenčovat to zadní křídlo ?
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Další

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník