Registrovat

Nissan Leopard F31 - Aoshima - 1/24

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Nissan Leopard F31 - Aoshima - 1/24

Příspěvekod Madish » sob pro 29, 2012 4:28 pm

Ahoj všichni, tak v mezičase práce na Lole, Porsche, Lotusu 78, BMW Z4 a Ferrari F60 jsem si rozdělal oddychovku přes vánoce :D
Jedná se o Nissan Leopard F31 1986 verze Ultimate, která má proti seriovce přední spoiler na nárazníku, BBS RS kola a clonu na střeše na střešní okno.

Leopard byl vyvinut na platformě Skylinu R31 a Laurelu, aby měla tehdejší automobilka Nissan k dispozici nějaké velké kupé a mohli konkurovat Toyotě Soarer. Nicméně, prodeje nedopadly podle očekávání a v dlouhodobém horizontu se Nissanu nepodařilo přetáhnout zájemce o kupé Toyotě, tak se Leopard v této podobě dočkal ještě Faceliftu, než ho stáhli z výroby. V americe se prodávalo jako Infiniti M30.

Co se týče novějších Leopardů, to už jsou auta, která s konceptem velkého kupé nemají nic společného :D

Já se rozhodl vyměnit BBS RS za Sparco N1 kola, zbrousil karoserii a vytmelil propadliny a zalakoval TS-30. Docela se ta barva odírá, když neni zalakovaná (viz obrázek odřeniny na kapotě od prstu). Celé jsem to vymaskoval a spodek nabarvil Gun Metalem (chtěl jsem světlej gun-metal, ale sáhl jsem pro blbou lahvičku)
Přílohy
Střešní okno nabarveno Smokem

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Nissan Leopard F31 - Aoshima - 1/24

Příspěvekod Madish » sob pro 29, 2012 4:32 pm

Tento model má dobrej a jednoduchej podvozek pro snižování. Nabízí jak "standard vysoká koza" verzi, tak i sníženou. Já se rozhod to snížit ještě trochu víc :D
Středy kol jsem nabarvil bílou Zero Paints barvou a límce jsem nabarvil polomatnou černou, pak syntetickým clear lakem tamiya a Alclad Chromem.
Karoserii jsem zalakoval lakem Zero Paints 1K - chci ho už vypotřebovat - je odolnej, ale mám na autě strašlivý pomeranč :D
Přílohy
Z bočnic gum jsem vybrousil nápis Pirelli a Pirelli Zero a stříkl reklamu Yokohama z leptů pro BMW Z4 GT
Začal jsem leštit vršek, ale při leštění mi praskla hrana kapoty. FUUUUU

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Nissan Leopard F31 - Aoshima - 1/24

Příspěvekod ron » sob pro 29, 2012 6:09 pm

tak na tu prasklinu uz len nejaku "nalepku"..
Obrázek
In Rust I Trust

Pedro

Re: Nissan Leopard F31 - Aoshima - 1/24

Příspěvekod Pedro » stř led 02, 2013 7:40 pm

Škoda tej kapoty, ako napísal Ron najjednoduchšie bude dať cez to dekál.
Farebná kombinácia je veľmi pekná, ja som si tiež teraz Leoparda otvoril, tak premýšľam, ako to s farbou urobím, ale jednu z možností si mi Ty vyfúkol :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Nissan Leopard F31 - Aoshima - 1/24

Příspěvekod Madish » stř led 01, 2014 8:40 pm

Tak už je to rok, co jsem tohle načal :D

Ta prasklina na kapotě mě hrozně štvala. Zkoušel jsem ji vymaskovat a stříknout stejným odstínem stříbrné, ale kvůli těm pigmentům to nikdy nechytne tak pěkně. Tak jsem to hodil do brzdové kapaliny a po 2 dnech vyndal, začistil a zjistil, že mi to rozpustilo i všechen tmel v propadlinách :D Vytmelil jsem tedy pořádně tu prasklinu vteřiňákem. Také jsem měl aspoň šanci lépe opravit škrábance v karoserii, které mi na střeše předtím utekly.

Také jsem se rozhodl spodní část auta nabarvit světlejší stříbrnou než minule. Chtěl jsem mít 2 odstíny stříbrné, kde spodek je jen o trochu tmavší a ne uplně Gun Metal jako minule. Nyní jsem konečně spokojený.

spodek je mix tamiya X-11 + XF-56 Metallic grey. Celé je to přeblité Gunze Superclear III, mezivrstvy leštěné 1000 smirkem a finální vrstva vyleštěná 6000 smirkem + pastama KPM bratislava :)

Světla jsou Alclad chromem

Podvozek jsem také trochu zvedl, aby to vypadalo lépe.





Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník