Registrovat

Peugeot 307 WRC, Monte 2005 (Martin - Park), Tamiya

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Peugeot 307 WRC, Monte 2005 (Martin - Park), Tamiya

Příspěvekod Madish » pon dub 06, 2015 8:11 pm

Ahoj,

chtěl bych do Modelbrna stihnout zase něco závodního, abych si s váma měl o čem popovídat, kromě těch projektů na japonských autech, který dělám bokem :D
Volba padla na 307 WRC od Tamky, protože jak jsem četl ve stavbách tady na foru, model to neni špatný a nemá zásadní chyby proti předloze - tedy co vím.
Chtěl bych to postavit nějak pěkně a řešit viditelné detaily.

Budu stavět verzi Martina + Parka, jelikož jsem kdysi Martinovi fandil. Předloha se mi zas tak nelíbí, ale líbí se mi její posed na kolech.

Stavím to s dekály od Renezánc, odkud použiju ty cenzurovaný proužky + lepty Tamiya, který jsou skoro zbytečný, protože nemaj stěrač ani plechovou startovku MC - dovyrobim si z plechu no :)

Bílé pruhy zkusim spodek stříknout a vrchní pruh nanést dekálem. Ale bojim se krytí bílé na červené.

Podklady čerpám z té galerie na keepturningleft.

Kdybyste věděli o nějakém zásadním nedostatku na stavebnici, co je potřeba opravit či předělat, prosím, napište - přece jenom nejsem takový mega fanda rallye, abych měl podchycené detaily jako u F1 :)

Předloha



Zatím jsem si všiml, že Tamka má vyhazováky všude a divně umístěné. Většinou to nevadí, ale zrovna na rámu a tlumičích to vadí. Kdyby se člověk podíval, tak je tam vidí :D
Vlevo je vyhazovák, vpravo je oříznutá pružina skalpelem.


Rám je v reále spojený u B sloupku + má díry. Tamka to má z mnoha kusů, tak jsem to vše stmelil vteřiňákem a budu vrtat díry.



A zkouška toho, jak to sedí - sedí dobře :D


Dělal jsem i rámy oken, ale nevydařily se - zjistil jsem, že dělat Zero černou barvou mi nejde - jakmile sundavam maskovací pásku, sundam trochu i rám okna. Jako kdyby ta barva schla do blbýho tenkýho filmu. Ty rámy oken mi to budou kazit, ale snad nebudou tolik bít do očí :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Peugeot 307 WRC, Monte 2005 (Martin - Park), Tamiya

Příspěvekod Koudy » pon dub 06, 2015 8:51 pm

Bílý pruhy není potřeba stříkat, dekály kryjí dobře. Ať použiješ jakoukoliv červenou, resp. sprej Bright red (Tamka) nebo barvu od Zera, dej to na bílý podklad.
Stavba, pokud si dobře pamatuju, je pohodová bez nutnosti úprav (snad jen na středovém panelu je lepší udělat přepínače z drátků). Očistíš, nabarvíš, slepíš a sešroubuješ :wink:

PS: mám doma nevyužitou rampu a příkopáky od REN, kdybys chtěl
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Peugeot 307 WRC, Monte 2005 (Martin - Park), Tamiya

Příspěvekod Madish » pon dub 06, 2015 9:51 pm

Paráda, tak bílej podklad už tam je, hodim tam červenou :)

Pokud Martin startoval s rampou a příkopákama, tak bych je vzal - domluvím se přes zprávy :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Peugeot 307 WRC, Monte 2005 (Martin - Park), Tamiya

Příspěvekod Madish » stř dub 29, 2015 8:22 pm

Tak jsem se nějak posunul :D
Křídlo jsem udělal bílý a pak vymaskoval, než stříknul červenou. Dobrý je, že ten podfuky jen obrousim a hotovo. Nemusim se tak bát toho, jestli bílá bude dostatečně krýt na červené. Návod to totiž doporučuje naopak (nejdřív rudá, pak bílá)



Zkusil jsem taky poprvý karbon do interiéru přes punčochu, protože za sklem nepůjde vidět struktura tolik, tak je škoda dekálů. Ještě to zalakuju smokem + dodělam kliky a dekály.




Rampa příšla od Koudyho - Díky moc! Jen škoda, že Frantíci to mají křivý kvůli zdrcnutí resinu - viz tvary vlevo a vpravo :)


Pak jsem se rozhodl tedy dekálovat. Pruhy nanáším dekálem, protože dle Koudyho dobře kryjí - kryjí fakt výborně. Nemusim tak řešit ostré přechody u maskování a nemusím se bát toho, jestli mi bílá barva kryje červenou a nebo jestli červená neprosakuje.

Dekály jsou docela prkenné, ale po prolití Mark Softerem změknou a dají se pak přimačkávat mokrým hadříkem. Tamiya má dekály na prahu ale na výšku krátké, tak budu muset retušovat uplný spodek prahu bílým dekálem.



Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Peugeot 307 WRC, Monte 2005 (Martin - Park), Tamiya

Příspěvekod Madish » stř dub 29, 2015 8:26 pm

Rám je navrtanej.
Proti reálu je Tamiya trochu jiná, co se vršku týče, ale nepůjde to stejně vidět.




Dekály se protáčely na špatnou stranu, tak jsem to pak přimačkával prstem a hadříkem :D

Renaissance tabákový reklamy reagujou na vodičky až když se nanese vodička tak napotřetí. Jinak jsou docela fajn.


Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Peugeot 307 WRC, Monte 2005 (Martin - Park), Tamiya

Příspěvekod sete » stř dub 29, 2015 9:39 pm

zatím jedeš moc pekne

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Peugeot 307 WRC, Monte 2005 (Martin - Park), Tamiya

Příspěvekod Koudy » pát kvě 01, 2015 4:05 pm

Madishi, vypadá to parádně. Na přední části kapoty má být reklama Total a ta samá je tuším i na rampě. A teď si nejsem jistý, jestli nepotřebuješ 2 ks, protože část toho z kapoty je pod rampou vidět :-k Ale měl bych ho doma někde mít, pokud by to tak bylo, zkusím najít a pošlu.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Peugeot 307 WRC, Monte 2005 (Martin - Park), Tamiya

Příspěvekod sete » pát kvě 01, 2015 8:17 pm

eventuelne jeden nápis taky mám

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Peugeot 307 WRC, Monte 2005 (Martin - Park), Tamiya

Příspěvekod Madish » pon zář 14, 2015 1:37 pm

Tak na tom makám. Budu muset někdy povyfotit všecky detail a progress :D

Mezitím mám žádost, neměl by někdo ještě dekál "Märtin" na boční sklo za B sloupkem? Jeden jsem omylem ztratil, tak nemám co dát na druhou stranu.
Potřeboval bych to urgent, abych stihl nalepit do E-Day :)

Dekál Total na přední lampy mi už posílal Dale, za což mu děkuji :)

Mezitim přibaluju ještě fotku, jak jsem přes punčochu udělal provizorní karbon a dodělal aspoň nějaké čudlíky na středové konzoli.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Peugeot 307 WRC, Monte 2005 (Martin - Park), Tamiya

Příspěvekod sete » pon zář 14, 2015 2:16 pm

Ahoj ten obtisk mam.mam cely arsik kdyby neco.
tusim ze jsi po me chtel I nejake jine dekaly.tak mi kdyztak napis SZ.

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník