Registrovat

TopGear

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1007
Registrován: pon úno 06, 2012 9:29 am

Re: TopGear

Příspěvekod Poky » stř úno 27, 2013 10:10 pm

Koudy píše:A to jste ještě nejeli ve Fiatu Dobló!!


Tak k tomu ti něco řeknu, mý čety maj tři! Jestli chtěli taloši někomu zaškodit nebo někoho nasrat tak vymysleli tohle auto. Jel jsem s tím jednou a to mi stačilo. To auto nejede snad ani z kopce s vyřazenou rychlostí. Máme v nich 1,4. Po technický stránce kvalita, napadá mě jak to musí vypadat ve Ferrari. Říkám jim pondělí středa a pátek. U toho pondělního nejdou otvírat zadní dveře, je tam v prdeli centrální zamykání a leasingovce se to nechce dát do servisu, bo to stojí 20 tis., středa - tomu upadl výfuk už po týdnu provozu a v pátkovi je už spojka a převodovka po repasi, a to má 16 tis najeto. Kolega s tím sjížděl kopec k Edenu, ozvala se rána a za auem pruh jak za slimákem... A co mě vytočilo k nepříčetnosti je ovládání oken na středu palubky (další nápad šíleného itala) a neustálé vyskakování koženkové manžety na řadičce. No a spotřeba, to je taky prima bonus...
Chci louku na samotě v horách, stádo koz, zahodit mobil a všichni mi můžou...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: TopGear

Příspěvekod Koudy » čtv úno 28, 2013 4:14 pm

Poky: motor 1,4 mám, tak přesně vím, o jaké tragédii je řeč. No a obrovský logo Fiat (Furt Investovat A Tankovat) zevnitř na tapecu střechy, to je taky designová vychytávka. Asi to byl záměr, aby sis to při čelním nárazu vyrazil do čela #-o #-o
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 254
Registrován: pát úno 10, 2012 10:03 pm
Bydliště: LIBEŘ , PHA-ZÁPAD

Re: TopGear

Příspěvekod skorpik » čtv úno 28, 2013 6:22 pm

Koudy ,ale to hlavní co vše spustilo , jste v tématu nechali :grin: 1) Já jsem pochválil Setemu Focuse I model
2) Sete si pochválil své dva odsloužilé rodinné Focusy
3) A vy jste se pustili do zas........ :grin:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: TopGear

Příspěvekod dekon » čtv úno 28, 2013 6:28 pm

Poky píše: A co mě vytočilo k nepříčetnosti je ovládání oken na středu palubky (další nápad šíleného itala) .

Tak to si ferrari nekupuj,ty mají ovládání oken taky vprostřed palubky... :grin: a o kvalitě zpracování oproti třeba porsche,škoda mluvit...
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: TopGear

Příspěvekod ron » čtv úno 28, 2013 6:36 pm

k fordom..
americke na nich (tych nasich) nie je ani prd.
tiez mam prveho focusa. na svoju dobu (a este aj pred.. cca 6 rokmi?) bomba. ako jazdne, tak reakciami, tak pohodlim. samozrejme, nikto sa o neho nestara, tak uz je to 14 rocna sunka. napriek tomu, co novsia generacia, tym horsie (jazdil som na vsetkych, viem porovnat). je to stale vacsie, lacnejsie a horsie.
co sa spolahlivosti tyka, vsetky auta sa kazia. uz len zalezi co a ako. preto hazdy typu ford, fiat, volvo, to je pre mna uroven materskej skoly. niekomu moze fiat perfektne vydrzat 10 rokov, inemu zastavi volvo po 1000km.
a hrdza? tak moja 14 sunka, ktora sa umyla za poslednych 6 rokov asi 5x, stoji vonku, seru na nu vtaky, na sidlisku to obijaju dverami denne tak 4x a ja dobrzdujem o snehove kopy to uz na laku vidno (=dobre to uz nebude, ale nikoho to netrapi), ale hrdza tam v zasade nie je. divne. na druhej strane, kamarat, prijimaci technik pre fiat a ford tiez tvrdil, ze je to s tymi plechmi tak, ako hovorite. ono to drzi (nezhrdzavie to, ako zigulak, alebo felda), ale ked sa raz narusi vrchna vrstva, tak pod tym uz to ide rychlo.
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: TopGear

Příspěvekod Koudy » čtv úno 28, 2013 8:20 pm

ron píše:preto hazdy typu ford, fiat, volvo, to je pre mna uroven materskej skoly

To je pro mě jako kopnutí do koulí, možná i dvakrát po sobě :D :D Co je potom pro tebe základní nebo střední škola? :wink:
Musím přiznat, že nový Volva se mi nelíbí jak designově (XC60, V40 a XC40), tak i výběrem současných motorů. V XC70 mám pětiválec D5 (2,4l, 196 sobů), to je legendární a hodně ceněný motor přímo od Volva. Pak ještě V8 (4,4l, 311 sobů), který pro Volvo dělala Yamaha. Ale ty nový D3, D4 a D5 jsou plný kurvítek od Fordu a nic moc pověst. Proto jsme nakonec před rokem dali přednost starší generaci XC70 (máme 2006) před novou, která se mi designově líbí víc.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 254
Registrován: pát úno 10, 2012 10:03 pm
Bydliště: LIBEŘ , PHA-ZÁPAD

Re: TopGear

Příspěvekod skorpik » čtv úno 28, 2013 8:28 pm

....a to víte , že Volvo už není Volvo , ale Ford :grin:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: TopGear

Příspěvekod Koudy » čtv úno 28, 2013 8:47 pm

Škorpík: stará V40 má podvozek Mitsubishi a motor Renault :wink: . Ale klasický velký Volva (S60, S80, V/XC70 a XC90) nejsou ničím klonovaný - to už pro nový neplatí.
Dneska jsem byl v jedné firmě, která dělá CNC obrábění a ti dělají díly pro 6 automobilek, z toho většina dílů je shodná. O dědinu vedle je menší firma (cca 25 lidí) a tam dělají díly, který jsou shodný pro Boeing 747 a Airbus A380.
A největší úlet je v Brně, kde je přímo naproti autosalonu Volvo firma, která dělá vstřikovaný plastový díly pro VW, BMW a Volvo. Tam mi ukazovali díl pro V70, který ve výrobě stojí asi 7 Kč a když si ho ve finále koupíš naproti v autorizáku, tak ti ho objednají ze Švédska (v lepším případě z centrály ve Vídni) a dáš za to bez pár korun 800,- :shock:
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: TopGear

Příspěvekod ron » čtv úno 28, 2013 9:17 pm

bol to preklep a nepochopenie. myslel som to tak, ze tie hadky, ktore auto je ake - to, ze je ako z materskej skoly.
tie reci a klise, ze auta na F su zle, francuza nikdy, peugeotem tam, pesi zpatky, tie vase skratky ford, fiat, precizny nemec atd atd.
kazdy moze mat roznu skusenost, pocit, preferenciu, nieco je objektivne, nieco subjektivne. no a ano, su aj auta skutocne zle :D
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: TopGear

Příspěvekod sete » čtv úno 28, 2013 9:29 pm

Koudy tomu se říká globalizace :x

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: TopGear

Příspěvekod Michal Doskočil » pát bře 01, 2013 9:48 am

sete píše:Koudy tomu se říká globalizace :x

no ale když si každý hrábne do svědomí, tak se prostě snažíš koupit co nejvýhodněji, nejlevněji ..... a tak výrobci dělaj, co můžou . Myslim že jedna z nejpůvodnějších značek, co do montování subdodávek od různých výrobců mimo zemi původu, je Saab. No a už nejni ....
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1007
Registrován: pon úno 06, 2012 9:29 am

Re: TopGear

Příspěvekod Poky » pát bře 01, 2013 10:20 am

dekon píše:
Poky píše: A co mě vytočilo k nepříčetnosti je ovládání oken na středu palubky (další nápad šíleného itala) .

Tak to si ferrari nekupuj,ty mají ovládání oken taky vprostřed palubky... :grin: a o kvalitě zpracování oproti třeba porsche,škoda mluvit...


Inu jak píšu, ital... :grin: Já chci nový lambo, to má ovládací prvky z fábie, inu VW :grin:

Včera jsem si pustil Skyfall a zase jsem si málem stříknul do trenek, mé oblíbení auto! Aston Martin DB5 a - s kulometama! :P :P :P :P :P
Chci louku na samotě v horách, stádo koz, zahodit mobil a všichni mi můžou...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: TopGear

Příspěvekod sete » pát bře 01, 2013 3:55 pm

no a když jsme u těch aut co takhle pneumatiky-já zrovna scháním letní s rozměrem 195/60 R15?-pochopitelně co nejlevněji.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: TopGear

Příspěvekod Koudy » pát bře 01, 2013 7:30 pm

Sete: tak pokud ti jde o jen cenu, tak si je kup v Lídlu nebo Bauhausu :wink: .
Dvakrát jsem už kupoval na nejlevnejsipneu.cz, je to i přes svůj název jeden z hodně drahých shopů, ale když narazíš na konkrétní akci, tak se nákup vyplatí. Pokud je to skladem, tak ti to druhý den dovezou a platit můžeš kartou u řidiče. Doporučuju zkontrolovat datum výroby pneu, tyhle shopy občas někde vykoupí sklady s ležákama a pak zjistíš, že ti dodali tři roky starou gumu.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: TopGear

Příspěvekod sete » pát bře 01, 2013 8:04 pm

myslel jsem třeba nějaký tipy,kdo na čem jezdí a s čím má zkušenosti.
momentálně mám v merku tohle
http://www.zbozi.cz/?q=bridgestone%20po ... ejlevnejsi

hlavně kvůli tomu adrenalinu :grin:

PředchozíDalší

Zpět na DISKUSE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků