Registrovat

Diskuse

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Diskuse

Příspěvekod ron » úte led 30, 2018 12:25 pm

renda je beznadejny a potvrdzuje to neustale dookola. v tomto kontexte, ako aj v kontexte praktik moderneho modelfora ti muselo byt jasne, ze ti to neprejde. no a napisal si to k tomu este hodne agresivne, takze to dopadlo na niekolko stran. mozno to mohlo byt konstruktivnejsie. nie, ze by to pomohlo, neuzna nic, ale mohlo, nemusel byt globalny konflikt. hlavne, ze on moze kritizovat co chce akym stylom chce a nechat si to vysvetlit. najhorsie je, ze toto sa naozaj zda, ze nebude jeho najhorsi model a inde by si to zasluzil este viac natvrdo (vzhladom na pochvaly, ktore dostal).
suhlasim s postrehom, ze ani tu nie su vsetky stavby prave 100%. ale tam uz vonkoncom nie. renda stavia roky a ci vidim nejaky posun? povedzme, ze kazdy moze mat nejaky strop, otazka je, ci je to tento pripad, alebo mu to takto proste staci. nic o to! stavat pre cistu radost zo stavby je svaty gral (bohuzial ho uz vacsina z nas stratila). navyse, ked ma v profile, ze je prosty lepic bez sutaznych ambicii. ale co to? ved on to nosi na sutaze. a potom tvrdo riesi kritiku. tak teda ako???
pozrite si jeho stavby. ma najviac stran prispevkov, pretoze si to tam chlapci po zlepeni dvoch dielov podla navodu hadzu v style "dobre jedes", "hezka prace", smajliky atd. podla mna zbytocne, ale ked to takto chcu mat? od roku 2012 ma 12300 prispevkov. absurdne. svojou komunikativnostou strhol velku cast ludi na seba. cim teraz v kazdom spore ma modelforovska vacsina viditelnu tendenciu branit ho. pritom so ho raz s partiou pocul na sutazi v brne bavit sa tam o nejakych veciach a mam pocit, ze to uz je v style chrobaka truhlika. no co, vsetci sme nejaki. skoda toho roztaborovania, ale za tym vidim jednoznacne jeho. ved vid, ked som tam dal model. pustil sa do neho a neexistuje nieco vysvetlit, aj keby si to "nakreslil na tabulu". a pridali sa dalsi, dnes uz vidim, ze jeho kamosi. mne to je jedno, su to len modely, ja to mam v hlave upratane, ale je smutne to sledovat. ocividne reaguje na niektorych inak. ze registruje, kto je odkial. vid hlaska "vidím, že to tam umřelo a cpete se sem a házíte rozumy".
zivot ma naucil, ze s niektorymi ludmi sa nedohodnes. nekompatibilita je natolko velka, ze jedina cesta je nulova komunikacia. a pochopim, aj ked nieco take citi niekto voci mne. je to skoda, ale taky je zivot.
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Diskuse

Příspěvekod beaver63 » úte led 30, 2018 7:33 pm

Rone,pěkně jsi to napsal [-o<

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Diskuse

Příspěvekod bazilišek » úte led 30, 2018 9:04 pm


S vyčerpáním jsem si to pročetl, no a .......podle mě zbytečných osm stran...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Diskuse

Příspěvekod Michal Doskočil » pát úno 02, 2018 6:09 pm


ron to napsal celkem dobře, podle mne si to Koudy napsal opravdu blbě a zbytečně, navíc moc nechápu, proč vlastně .. a výsledek 0 +
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Diskuse

Příspěvekod Koudy » pát úno 02, 2018 6:28 pm

Volvo 240 Turbo vs. Volvo XC70 3.2
Přílohy
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Diskuse

Příspěvekod Koudy » pát úno 02, 2018 6:31 pm

Michal: odpověď najdeš v Ronovým příspěvku...
A jestli je to napsaný blbě? Důležitější je asi obsah než forma :wink:
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1000
Registrován: pon úno 06, 2012 8:16 pm

Re: Diskuse

Příspěvekod turbo32 » sob úno 03, 2018 9:49 am

:) tiež som názoru, že si mohol tú kritiku dať konštruktívnejšiu. z toho ako si to napísal ma trocha zarazilo, že prečo tak extrémne kvôli nejakej hračke, ale asi ten rumík to dotónoval... stotožňujem sa s tým čo napísal ron...

Inak viete mi prosím poradiť akou formou by ste tieňovali dieliky na 1/144 gundamovi? Mám rozrobeného RG freedom strike a tie diely sú tak prťavé, že neviem či bude lepšie hodiť to celé do čiernej/šedej a potom zosvetľovať stredy panelov, alebo sa snažiť urobiť len tmavé linky po hranách a špárach a potom biela? Alebo nejaký typ post shadingu?.....hmmm

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Diskuse

Příspěvekod ron » sob úno 03, 2018 2:35 pm

nie je jednoduchsi preshading?
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1000
Registrován: pon úno 06, 2012 8:16 pm

Re: Diskuse

Příspěvekod turbo32 » sob úno 03, 2018 8:28 pm

No však píšem, či bude lepšie urobiť tenké linky po hranách a špárach. Ale aj 0,2mm tryska sa mi zdá byť dosť veľká na to aké sú tie diely malé,(asi to neviem/nemám to pod kontrolou) napadlo ma či by ešte nebolo dobré urobiť to ručne, napríklad olejovkou (tá sa dá roztupovať do stratena) a mať tak väčšiu kontrolu nad výsledkom....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1000
Registrován: pon úno 06, 2012 8:16 pm

Re: Diskuse

Příspěvekod turbo32 » ned úno 18, 2018 11:50 pm

tak nakoniec sa mi najlepšie robí s tryskou 0,5mm, spôsobom tuším pomenovaným blackabasing? niečo vyšlo horšie niečo lepšie a niečo vôbec :)




Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Diskuse

Příspěvekod ron » pát čer 29, 2018 12:55 pm

precital som si diskusiu na modelfore modelar 6/18. ludia, to vam je celkom sranda, co vzniklo z otazky, ci nemoze byt v modelari zase nejake auto. dokonca nas jeden oblubeny kolega s 13 tisic prispevkami (ktory, mimochodom, minule niekde opat napisal, ze sa chodi sem pozerat) dostal banan. no to by ste neverili...
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Diskuse

Příspěvekod Koudy » pát čer 29, 2018 7:05 pm

:shock: zajímavý čtení. Jen jsem se k tomu dostal až teď, kdy to už nedává smysl :arrow: - "pan růžový" smazal svý moudra. Prostě nemám možnost sedět i v hokně furt u netu, zatímco mi za zádama HAAS strouhá něco, bez čeho se svět neobejde :D

Šumáku, tys byl na Paddockmag sám? Vždyť Dale psal Novinky, modelářskou poradnu a dělal tuším i recenze, Aress dodával fotky a doteď si pamatuju, jak jsem dělal sazbu. Tak si veškerou slávu nepřivlastňuj, na sebe můžeš vzít třeba jen tu část, že už to všechno skončilo...
Ale jinak tě mám rád :grin: :grin: O:)
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Diskuse

Příspěvekod Matwej » pát čer 29, 2018 10:16 pm

:lol: :lol:
Bohužel obě strany mají pravdu.
Toto nemá řešení.
8-[

Site Admin
Uživatelský avatar
Příspěvky: 1947
Registrován: pát led 27, 2012 3:10 pm
Bydliště: Třemošná

Re: Diskuse

Příspěvekod Sumak » sob čer 30, 2018 10:55 am

přátelé (Koudy)...
omlouvám se, že jsem si dovolil takto formulovat proč skončil PADDOCK MAG...
samozřejmě pomáhalo více lidí, ale nakonec jsem to stejně všechno musel seskládat a zalámat a udělat já (což nesnižuje Váš podíl)
mně osobně to strašně mrzí, v hlavě je spousta myšlenek, jak to dělat dál a líp, nebo jinak... ono i tady to vlastně taky vpodstatě umírá :-(

třeba bude o prázdninách víc času a zkusím něco vymyslet, třeba elektronický PADDOCK MAG, nevím...
V životě je potřeba se pro něco zapálit. V krematoriu už bude pozdě.

KPM Kaznějov
PADDOCK magazine

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Diskuse

Příspěvekod Michal Doskočil » sob čer 30, 2018 1:54 pm

.. Šumáku nic nevymýšlej a lep, na víc není čas. Hlavní je, aby to tu neumřelo, jak se zdá nyní býti v počátku ...
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

PředchozíDalší

Zpět na DISKUSE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků