Registrovat

Nejkrásnější závodní auta...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Nejkrásnější závodní auta...

Příspěvekod Dale Cooper » sob lis 04, 2017 11:49 am

Než pošlu zase nějaké fotky modelů, tak jsem si říkal, že tady vymyslím topic, kde bych průběžně dával svůj žebříček nejkrásnějších závoďáků všech dob.... Jak nějaký nový objevím, budu aktualizovat, když něco objevím...
Rozhodl jsem se pro 3 kategorie: Rally, Formule (nejen F1) a kapotované okruhové speciály. A jelikož jde o věčnost za
let závodění, chci sem postupně napsat do každé kategorie deset jmen, když přijdu na hezčí jedenácté, jedno vymažu... Těch deset přitom není v pořadí... Takže jestli se chcete někdo připojit(každý za sebe) k této hře, tady jsou mé první návrhy:

Formule:
-Brabham BT 52/52B - Asi můj nej závoďák, na 80. léta neuvěřitelně progresivní koncepce, která působila tvarově o 20 let před dobou, prostě, raketa na čtyřech masivních kolech
- Lotus 49 Gold Leaf - Dokonaná revoluce v pojetí závodního auta, jak ji začal Lotus 25, kterému k dokonalosti chyběl už jen DFV... A jakkoliv miluji zelenou British Racing Green, tak teprve Gold Leaf s prvním křídlem tomu dodala na dokonalosti...
- Tyrrell 003 verze Anglie - Stewart (s tenkými nosníky zrcátek a oblým nosem)... Zvažoval jsem podobnou volbu jako Dekon, ten masivní airbox je nádherný a 006ka patří také k mým favoritům, ale nakonec zvítězil starší typ s oblými boky...
- Williams FW 11Honda - Symbol 80. let, krásně jednoduché auto s turbem, úspěšné, krásné barvy...
- Mclaren MP 4/4 - Podle mého sem patří nějaké auto z éry Senna - Prost, pokud mám vybrat jedno, pak asi toto...
- Red Bull RB 6 - Bylo by nespravedlivé vynechat geniálního Neweyho, jsem milovník starých kousků, ale ty Red Bully jsou ve své éře asi nejhezčí...
- Ligier JS17 - Alespoň jeden wingcar tu musí být. Za nej je ovecně braná Lotus 79ka, já považuji za ještě hezčí FW07, ale můj favorit je Ligier s 12válcem Matra, polozapomenuté, ale velmi úspěšné auto, jednak moje srdcovka, jednak kvůli krásné kombinaci světle modré a tmavomodré s decentním doplněním bílou a červenou... A pocta zmizelé automobilce Talbot...
- Ferrari 2003GA. Auta z přelomu století měly svou specifickou koncepci, uvažoval jsem o MP4/13, ale jednak tu musí být nějaké Ferrari, jednak ho myslím navrhoval ještě můj oblíbenec Rory Byrne, jednak se trojka proti ostatním generačním souputníkem krásně zaoblila... Až tak, že ji v podstatě kompletně okopíroval Sauber...
- Druhá změna, kterou jsem udělal, místo Ferrari 126 C2 zde dávám Ferrari 158 a to speciálně v barvách modré a bílé, kdy se Enzovi asi na krátkou dobu popletl barvocit a vzniklo jedno z nej Ferrari...
- Mclaren M23 verze 1975 - Ten komín se prostě povedl



Rally:
- Lancia Stratos - Definice dravosti, auto, do které se nevešel Clarkson, auto, které mělo nadčasové design a ještě dneska by udivilo, kdyby představil ho někdo představil jako novinku. Kdyby ďábel vypadal jako auto, měl by podobu Stratosu...
- Lancia 037 Rally - z hlediska ovladatelnosti tohle auto vlastně nemá logiku, snad jen to nízké těžiště... Ale přesto to fungovalo a je krásné v jakýchkoliv barvách.
- Renault Alpine A110 - Viděl jsem ji naživo a chtěl bych ji mít doma opravdovou, navíc psala dějiny i čs. rally... A ta modrá chromovými rámy oken....
- Škoda Fabia WRC - Nejméně úspěšné WRC ( i když kdoví, jak by to vypadalo s jiným obsazením týmu), přesto působí na první pohled jako dělová koule... Ale bohužel jí nebyla
- Audi Quattro S1 - z béček asi můj největší favorit. Tohle auto působilo jako smrtelně nebezpečné už jen při stání na parkovišti... Možná nepůsobila jako nerychlejší, ale rozhodně na první pohled nejsilnější...
- Ford Focus WRC druhá generace - Focus byl sám o sobě v prvním provedení designově neuvěřitelný a když dostal barvy Martini...
- Subaru Impreza WRC 2001 - Réza je kult, silniční verzi kulatá světla neslušela, ale u WRCa zasazená do karbonu dodala autu šmrnc
- Ford Fiesta WRC 2017 - spojuje všechny ty aerodynamické prkotiny letošních evolucí s původním krásným tvarem, přitom to s křídly nepřehání, jako konkurence
- Fiat 131 Abarth - moje protiváha k Matwejově VAZu... Na první pohled těžkopádné, ale vlastně krásné...
- Škoda 130RS - Jak bych mohl zapomenout?


Okruhy prototypy:
- Porsche 917 - To auto vypadá, jako by mělo létat a taky to umělo, jenže to pak bylo smrtelné... Navíc kultovní spojení s barvami Gulf a Martini...
- Bentley EXP Speed 8 LMP1 - první z aut, kvůli kterému jsem jedno vymazal (Mazdu 787). Prostě je ještě krásnější...
- Jaguar XJR-9 LM Druhá z Céček, stejně krásný, ale přitom úplně jiný....
- Sauber C9 - Třetí z Céček, snad tehdy nebylo ošklivé auto...
- Porsche 956 - Hezčí než 962, čtvrté Céčko...
- Audi r10 - Stále s otevřeným kokpitem, přitom strašně pěkné, dlouholetý vládce LM
- Ferrari 330 P4 - Krasavec z konce 60. let, sok pro Porsche...
- Ferrari 512 S - Platí totéž, co pro 330 P4... Obecně bych řekl, že Ferrari nedělalo nekrásnější F1čky, ale rozhodně krásná auta pro LM
- Porsche 935 K3 - je to vlastně odvozené ze silničního auta, ale přitom čistokrevný závodní prototyp...
- Ferrari 250 Testarossa - nevyčerpatelná zásoba nádherných okruhových Ferrari...


Okruhy "siluety"
- Ford GT40 - původní, něco jako Stratos, ale na okruhu Co platí pro Stratos, platí pro GT40
- Aston Martin DBR9 - Bondovo auto je krásné i normálně, natož v závodních barvách... A plus body za Tomáše Engeho
- BMW M3 - tohle auto jsem v té době hltal, dodneška se o něj derou milovníci veteránů... Mohlo klidně bodovat i v kategorii Rally
- BMW M1 - nedávno se u nás(!) prodával kousek po Andrettim za cca 28 mil.... A prodal se!
- Porsche 934 Turbo - kdo by ho nechtěl mít v garáži???
- Ferrari 458 Italia... Něco z novinek, trochu osobní, protože jsem si mohl civilní verzi projet... Ani v civilní verzi ale není žádné pohodlí, Stradalle je sám o sobě závoďák s primitivním kokpitem bez pohodlí a s pádly pod volantem...
- Talbot Lago Grand Sport Spyder LM 1951 - alespoň tady musím mít něco z 50. let, ale já vlastně nevím, jestli to nebyl prototyp...
- Jaguar Type E LM - jedno z nejkrásnějších aut všech dob také závodilo...
- Mazda 6 Race - Poslední verze... Na civilní si šetřím, už jsem s ní chvíli jezdil, v Japonsku je hojně nasazovaná do závodů a je jednoduchá, přitom krásná...
- BMW M4 DTM -Je vlastně neuvěřitelné, jak krásná navrhuje BMW auta...

Třeba se na některých kouskách shodneme

Akt.:Jsem rád, že se někdo chytil a hraje se mnou... OK, rozšiřuji kategorie na okruhové prototypy a "siluety". Chytl jsem nějakou inspiraci, postupně tam vyplním všechny položky...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Nejkrásnější závodní auta...

Příspěvekod Matwej » sob lis 04, 2017 3:40 pm

Tak určitě, že ? :-D

Přidám se k Tvé hře Dale.

Můj žebř je trochen jiný. Myslím ,že mohu si dovolit to i seřadit dle oblíbenosti (samo mé) :

Formule:
Eagle Weslake
Auto Union typ C
Brabham BT-44b
BRM H-16
Brabham BT-55
Brabham BT-52
March-761
Minardi M185
Ferrari 156

Rallye:
Audi Quattro A2
Škoda Š-130RS
Porsche 911 SC
Lancia Delta od HF8
Opel Kadett C
Lancia Stratos
Opel Manta 400
VAZ 2105MTX(VFTS)
Renault R5turbo
Peugeot 306Maxi
BMW M3

Okruhy cesťáky:
BMW 3,0CSL
BMW 635CSi
Škoda 130RS
Alfa Romeo GTV 2,5L
Jaguar XJ-S
BMW M3
Audi Quattro coupe
Audi A4 quattro

Okruhy placky:
Porsche 917 LH
Sauber C9 1988
Jaguar xjr-9
Porsche 917K
Mazda 787

tak asi tak v rychlosti .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Nejkrásnější závodní auta...

Příspěvekod dekon » sob lis 04, 2017 4:35 pm

=D>

Formule
-Tyrrell 006
-Lotus 49
-McLaren M19


Rallye
-Alpine A110


Okruhy cesťáky
-Chevy DeKon Monza
-BMW 3.5 CSL
-Chevy Greenwood Corvette
-Chevy Camaro 70
-Ford Capri RS2600
-Holden Monaro
-Chevy Corvette C5-R
-BMW M6 GT3
-Porsche 996 GT3 RSR


okruhy prototypy
-McLaren M8D
-Porsche 917/10
-Porsche 917/30
-Porsche 917K
-Lola T70 Mk.III
-Onroak Ligier JS P217
-Alfa Romeo 33/3
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 276
Registrován: pon bře 12, 2012 1:58 pm
Bydliště: Partizánske

Re: Nejkrásnější závodní auta...

Příspěvekod master » sob lis 04, 2017 7:28 pm

A tu je môj, možno pre niekoho prekvapivý :grin:

Formule:
Ferrari 156/85
Ferrari 88
Ferrari F2004
Ferrari F2007
Ferrari 643
Ferrari 312 T2
Ferrari 126 C2
Ferrari 412 T1
Ferrari 500
Ferrari 156


Rallye:
Lancia Delta Integrale
Lancia Stratos
Lancia 037
Fiat 131


Okruhy:
Ferrari 250 GTO
Ferrari 330 P4
Ferrari 412 P
Ferrari 512 S

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Nejkrásnější závodní auta...

Příspěvekod Dale Cooper » sob lis 04, 2017 8:17 pm

Díky za reakce, je to zajímavé čtení... Ale zdá se, že na některých typech panuje všeobecná shoda...

P.s. Je evidentní, že dnes nemám co dělat, že???

Zpět na DISKUSE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků