Registrovat

BMW M3 E30 DTM 31 Cecotto, 1/24 Beemax

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

BMW M3 E30 DTM 31 Cecotto, 1/24 Beemax

Příspěvekod Michal G » pon úno 27, 2017 7:22 pm

Zdar všichni. Tak jsem zpět. Uklidil jsem si v dílně, oprášil kompresor, koupil novou pistoli (s tryskou 0,5mm jen na Zera) a konečně něco cca po roce a půl nastříkal. Bavorák je verze z krabičky, přidám jen originál lepty od Beemaxu. Kastle stříklá bílým Zerem pure white, pak jedna vrstva lesklého laku Gunze ze spreje. Měl jsem velký strach z dekálů - z těch barevných pruhů. Mám k dispozici ještě další sady dekálů (druhá M3 bude v rally verzi), tak jsem se uklidňoval, že mám víc pokusů. Ukázalo se to ale jako naprostá pohoda. Obtisky sice nejsou nejtenčí, ale podařilo se mi je usadit a vytvarovat takřka bez vodiček hned napoprvé bez jakýchkoliv problémů. Pasovaly dobře. Budu to jen muset trochu doretušovat na spodní straně obou prahů, kde to úplně nevyšlo. Potenciálně krizovým místům v okolí hran předních dveří pomohlo proříznutí obtisků skalpelem a dotvarování (spáry jsem docela dost proryl rydlem). Jediná výtka k dekálům je, že bílý nápis Cecotto na střeše (který se nanáší zvlášť až na trikolóru) blbě kryje a prosvítá, takže je do růžova. Dám přes to ještě jeden obtisk z druhé sady. Jo a taky jsem si všiml, že na dekálech S27 na stejná auta, které mám už dlouho spolu s transkitem na Fujimku, je jsou navíc bílé nápisy TEVES, které patří na barevné části prahů.
Přílohy
uprostřed nanášení obtisků

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: BMW M3 E30 DTM 31 Cecotto, 1/24 Beemax

Příspěvekod beaver63 » pon úno 27, 2017 11:03 pm

Ty woe,návrat ztraceného syna :-D Zatím to vypadá dobře ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: BMW M3 E30 DTM 31 Cecotto, 1/24 Beemax

Příspěvekod Koudy » úte úno 28, 2017 9:39 pm

Nikdy bych netipnul, že zrovna ty budeš první, kdo postaví nějakou novinku :D
Nalisovaný kabely na podlaze jsem odřezal, abych to pak nemusel malovat štětcem - udělám to z olověnýho drátku. Pamatuj na mě s těma volnýma dekálama, budu potřebovat jmenovku Ceccoto na střechu a pro jistotu bych raději měl i pruhy :D
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Re: BMW M3 E30 DTM 31 Cecotto, 1/24 Beemax

Příspěvekod Michal G » úte úno 28, 2017 10:02 pm

Když jsem ty pruhy dal napoprvé já, tak ty to dáš určitě. Právě dávám zbylý dekály. Smarža právě začal vycvakavat rámečky. Zjevně jsem ho inspiroval.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Re: BMW M3 E30 DTM 31 Cecotto, 1/24 Beemax

Příspěvekod Michal G » stř bře 01, 2017 10:49 am

Včerejší pokrok - dekály nanesený, už jenom doretušuju ty barevný pruhy na prazích. Radši to nechám pořádně proschnout před zalakováním. U modrých pruhů na levém předním blatníku jsem si nejdřív zadělal na problém. V záhybu blatníku byla malá bublina, tak jsem ji prořízl skalpelem a dal na ni kapku obtiskové vodičky od Gunze s tím, že to chvilku nechám působit a pak to otřu. Protože už jsem sklerotický, tak jsem na to ale vzápětí zapomněl a vzpomněl si, až po několika hodinách, když už tam ta kapka vyžrala flek, který byl vidět. takže bacha s těmahle obtiskama - s přípravky Gunze na obtisky opatrně jsou na ně dost agresivní. Vystříhl jsem z nového dekálu oba modré pruhy a dal je přes to. Výsledek je v pohodě.
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: BMW M3 E30 DTM 31 Cecotto, 1/24 Beemax

Příspěvekod bazilišek » stř bře 01, 2017 9:42 pm

Pořád mě zaráží ta červená podlahy, když auto je bílé????
Proč tomu tak je?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Re: BMW M3 E30 DTM 31 Cecotto, 1/24 Beemax

Příspěvekod Michal G » stř bře 01, 2017 11:54 pm

Cecottovo auto bylo vevnitř červené - interiér, ochranný rám a podvozek, navíc i maska chladiče, disky byly stříbrné, plastový lem zadních bočních oken bílý. Soperovo auto mělo interiér a podvozek bílý, bílé disky kol, černá maska chladiče a lemy zadních bočních oken. Je to tak v návodu, patrně to odpovídá. I když možná je to třeba brát s rezervou. Zjistil jsem, že vygooglovat nějaké fotky těchto aut z DTM 91 je dost problém. Navíc se ty auta v polepu reklam v drobnostech závod od závodu lišila. Například bílé nápisy TEVES na barevných pruzích na prazích - někde jsou, někde ne. Na dekálech S27 jsou, tak jsem je použil. V obtiscích stavebnice ale nejsou. Nápis BBS na bocích předního nárazníku má na nákresu ve stavebnici bílá písmena (i přes modrý pruh na levé straně). K mému překvapení jsem při nanášení zjistil, že písmena nejsou bílá, je to jen černé lemování s krycím lakem, takže modrá barva na pruhu prosvítá. S27 to v dekálech má stejně, na jejich nákresu na levé straně nárazníku je písmeno S v nápisu BBS modré. Z fotek a videí na Youtube jsem dovodil, že někde ten nápis měl přes modrý pruh opravdu všechny písmena bílá, někde nebyl vůbec a někde u S prosvítá modrá barva pruhu. Tak jsem nanesl ten nápis z obtisků stavebnice, ale nedal jsem ho ke spodní hraně nárazníku, ale trochu výš (tak je to i na nákresu dekálů S27), takže nalevo pak písmeno S vychází na modrý podklad pruhu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: BMW M3 E30 DTM 31 Cecotto, 1/24 Beemax

Příspěvekod bazilišek » sob bře 04, 2017 11:07 pm

dík za info...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: BMW M3 E30 DTM 31 Cecotto, 1/24 Beemax

Příspěvekod dekon » stř bře 08, 2017 6:32 pm

i když E30 mi moc neříká,tak tohle zbarvení je pěkné a tak nějak patří k továrnímu zbarvení...
čím to budeš lakovat Michale?
Červený vnitřek je asi proto,že taková byla celá karoserie,kterou Schnitzer dostal od fabriky pro stavbu,stříkat celý vnitřek a podlahu se jim určitě nechtělo,z důvodu uspory hmotnosti,i kilo,kilo a půl se počítá...
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: BMW M3 E30 DTM 31 Cecotto, 1/24 Beemax

Příspěvekod dekon » stř bře 08, 2017 7:52 pm

tady to vypadá jako by měly obě auta červený vnitřek
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: BMW M3 E30 DTM 31 Cecotto, 1/24 Beemax

Příspěvekod Matwej » stř bře 08, 2017 10:22 pm

Fabrika užívala už od r. 1987 4 vozy. Dva měly vnitřek červený Ravaglia a Cecotto(Oestreich,Ouester,Heger) event. Pirro a dva bílý - Soper (Vogt).

Příspěvky: 147
Registrován: pon úno 06, 2012 12:13 pm

Re: BMW M3 E30 DTM 31 Cecotto, 1/24 Beemax

Příspěvekod ondrasl » ned bře 19, 2017 11:53 am

Pěkná práce Michale. Pokud bys potřeboval nějaké foto, tak mám knihy Tourenwagenstory 92 a 93. Když bys něco potřeboval, tak zavolej nebo napiš.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: BMW M3 E30 DTM 31 Cecotto, 1/24 Beemax

Příspěvekod Koudy » ned bře 19, 2017 9:54 pm

Ondra: můžeš něco ofotit/naskenovat a šupnout to do Walkaroundu? Dík
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 344
Registrován: pon úno 06, 2012 9:42 am
Bydliště: Blansko

Re: BMW M3 E30 DTM 31 Cecotto, 1/24 Beemax

Příspěvekod Michal G » sob dub 29, 2017 8:04 pm

Po delším čase, kdy jsem z nejrůznějších důvodů neměl na modelaření čas, bych rád modelařil, si ale musím opět dát pauzu.
Přílohy
mám to naštíplý

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: BMW M3 E30 DTM 31 Cecotto, 1/24 Beemax

Příspěvekod Koudy » sob dub 29, 2017 8:08 pm

:roll: cos dělal?
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Další

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků