Registrovat

T-54 1:35 Trumpeter

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: T-54 1:35 Trumpeter

Příspěvekod dekon » pon čer 24, 2013 9:29 pm

hoši moc děkuji za pomoc a váš nebývalý zájem o tank.
Brácho,tak daleko do toho nepůjdu,kola jsou celkem slušné i ve stavebnici,která stála 300,-...raději investuju do nějakého auta,jen ty pásy jsou děs a možná ,jestli najdu nějaké lepty (už jsem něco viděl od eduarda)na ty horní pancíře nad motor jinak to mastím.(ale teda nějak moc čumím do techniky na MF,když na to chci mastit... :grin: )
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: T-54 1:35 Trumpeter

Příspěvekod beaver63 » pon čer 24, 2013 9:33 pm

Michal Doskočil píše:bych řekl Beavere, že to byl T-34/85, ten na Smíchově ..... ale je to buřt .

No nechci vys*rat,ale http://cs.wikipedia.org/wiki/IS-2 8)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: T-54 1:35 Trumpeter

Příspěvekod Matwej » pon čer 24, 2013 10:45 pm

Nasypu ti sem odkazy, ale jen jako informaci co vše se dá ..... :-D aby pak cena doplňků několikráte nepřevážila cenu modelu a stejně to vidět nebylo.
Pokud se ti nelíbí "gumové" pásy je tu možnost plastových. Samotný Trumpeter vyrábí článkové pásy.
http://www.creativemodels.net/product_i ... s_id/28015
http://www.nordlandmodels.com/product/m ... acks:2044/
http://obchod.valka.cz/product_info.php ... 69798085II
příp. z Ruska
http://www.hobbyeasy.com/en/data/29184.html
Fruilky jsou sice perfektní a hodně dobře se s nimi dělá,ale pokud to chceš na statický model je to zbytečné . :arrow:

Hlaveň ,ale musíš vědět který typ.
http://www.super-hobby.cz/products/100m ... -T-54.html
nebo od f.ABER
http://obchod.valka.cz/product_info.php ... for-T-5455
http://www.ebay.com/itm/100mm-D-10T-T-5 ... 4abb07c657

v podstatě stačí do vyhledavače obrázků napsat T-54 1/35 ....

Za mne bych šel do pásů, nové hlavně, a pokud chceš dělat ČSLA podívej se jaké to má pojezďáky a hnací a napínací kola. Max. bych pořídil nějaké lepty na mřížky a držáky.

A nic si z toho nedělej ,že jsi si pořídil vzpomínku na VZS. To já udělal už před 10lety a pořídil si v resinu 2K12M KUB (Já totiž sloužil u PVO právě u těchto mašin.)od Cromwelu . Jenže pak jsem se k tomu nedostal a DRAGON jej vydal v plastu. (paralela s Bazim) Stejně se ukázalo ,že resin je přesnější. :wink:

A na ModellBrnu jsem si koupil bustu "nevěsty Emily" mrtvé to nevěsty z filmu T.Burtona (miluji ten film a vlastně i většinu ostatních od Burtona, nejvíc Velkou rybu ).
Hele jak řekl Dale "Nikdo tu nejsme normální" a on to přeci musí vědět nejlíp. :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: T-54 1:35 Trumpeter

Příspěvekod dekon » pát čer 28, 2013 7:46 pm

Matěji,díky za obsáhlý příspěvek,taky za odkazy,ale převážná většina těch věcí není k dispozici,neboli vyprodáno.
Kurňa nějak mě to chytlo,už dva dni studuju rozdíly mezi T-54 a T-55 a vlastně celou historii těchto typů.Na vojně jsem byl v PŠ na tankového mechanika a zjišťuju,že si vůbec nic nepamatuju...Stavbu opravdu nebudu moc prožívat(ale už pokukuju po T55 od tamky,který je na MPM slevněný)a z doplňků si pořídím snad jen pásy a ....hlaveň a.....lepty a.....motor s motorovým prostorem a.....celý interier :grin:
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: T-54 1:35 Trumpeter

Příspěvekod dekon » sob čer 29, 2013 9:05 pm

tak jsem to začal vyštípávat z rámečků
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: T-54 1:35 Trumpeter

Příspěvekod Koudy » sob čer 29, 2013 9:44 pm

Luďo, T-55 mě taky zajímá, tatík v tom strávil spoustu času jako velitel a přemýšlím, že bych to pro něho dal dohromady. Jenže mě brzdí dvě věci:
- pořízení barev, který už nikdy nikde nepoužiju,
- patina, kterou jsem nikdy nedělal a neumím.
Šupnul bych to jen jako krabičku, žádný blbiny kolem. Výhodou je, že to celý slepíš dohromady a až potom stříkáš #-o
Držím palce, seš frajer, že ses do toho pustil [-o<
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: T-54 1:35 Trumpeter

Příspěvekod dekon » sob čer 29, 2013 10:02 pm

Díky náčelníku,teď je v MPMku T-55 od tamky slevněná v akci za 600,-ze skoro litru a jsou tam dole i dostupné doplňky a je i ve verzi ČSLA. koupil jsem dneska taky v MPM plechy od edy a jsou mi na nic,protože T-54 má jinak dekly nad motorem,budu si muset koupit jen síťky,ty mají taky.
Tady je celkem dobrá historie T-54/55
Dá se to postavit z krabičky,je to docela dobré,jen u toho trumpeteru jsou potřeba pásy,ty si musím určitě pořídit.
A pokud jde o ty postupy jejichž názvy znějí jako z čuňáren,tak něco bych si chtěl vyzkoušet,celkem dobře to popisujou kluci z techniky a vystavovat to nebudu,tak to nějak dopadne... :lol:
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 254
Registrován: pát úno 10, 2012 10:03 pm
Bydliště: LIBEŘ , PHA-ZÁPAD

Re: T-54 1:35 Trumpeter

Příspěvekod skorpik » ned čer 30, 2013 2:26 am

No Luďku , ať se ti povede , je to kus nostalgie , já mám jeden kousek taky schovanej . Je to polní kuchyně 1:87 , a jsou tam tak malé díly , že bych je bez brejlí mohl vdechnout , tak ji ale radši vůbec nerozbaluju (já byl kuchár)..... :grin:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 77
Registrován: ned říj 21, 2012 10:18 am
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: T-54 1:35 Trumpeter

Příspěvekod honzahovezak » ned čer 30, 2013 10:51 pm

Na tohle se rád podívám. Kdybys potřeboval s něčím helfnou ohledně patiny či něčeho jiného rád poradím :)

@Koudy: barvy a věci na patinu klidně zapůjčím jestli si chceš pětapade střihnout :wink:

Vítek

Re: T-54 1:35 Trumpeter

Příspěvekod Vítek » pon črc 01, 2013 12:02 am

Buď rád, že stavíš T54 od Trupmpety. 8)
Jsi mně tím inspirovl a já mrknul na Pragu V3S a zjistil, že na její R3AT verzi se nic nedělá.
A z ceny a práce jsem se orosil. :shock:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: T-54 1:35 Trumpeter

Příspěvekod Matwej » pon črc 01, 2013 12:20 am

CMK 1/35
Rezin je vždy dražží. :)

PADka je nástavbově stejná co Radiovůz (R3A/R3AT) využiješ ponk a některé vybavení (kamna). Nějaké vysílačky bych doma našel (US a Wh).

konec OT

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: T-54 1:35 Trumpeter

Příspěvekod bazilišek » pon črc 01, 2013 4:29 am

Koudy píše:Luďo, T-55 mě taky zajímá, tatík v tom strávil spoustu času jako velitel a přemýšlím, že bych to pro něho dal dohromady. Jenže mě brzdí dvě věci:
- pořízení barev, který už nikdy nikde nepoužiju,
- patina, kterou jsem nikdy nedělal a neumím.
Šupnul bych to jen jako krabičku, žádný blbiny kolem. Výhodou je, že to celý slepíš dohromady a až potom stříkáš #-o
Držím palce, seš frajer, že ses do toho pustil [-o<


Nebuť skrt kvůli barvám, já si kvůli albatrosu 1:144 koupil tři barvičky a taky je už asi vícekrát neotevru. :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: T-54 1:35 Trumpeter

Příspěvekod ron » sob črc 06, 2013 8:48 am

no neviem, ci si mal stastnu ruku - toto by si dnes technikar asi velmi nekupil. zato t55 od tamky v akcii MPM bola v tej cene jasna volba. ale ked to musi byt 54, nie 55 ...
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: T-54 1:35 Trumpeter

Příspěvekod dekon » ned črc 07, 2013 5:59 pm

Ron,toto ja neriešim už teraz,lebo na MB,kde som tank kupoval,tak tamiya T-55 tam bol bez zopár desetikotrun za tisícku,trumpeter T-54 stál tristo.Ked sa mi to nepodarí,tak sa to bude s lahším srdcom vyhadzovať :lol:
Aj som študoval aké su rozdiely a okrem zlého uhla predného panciara a zopár drobností to nie je taká tragedia,kukal som aj v MPMku v Havířove do škatule a nie je to o vela lepšie...pásy tie su,to je pravda.
A pokial ide o to či T54 alebo T-55 tak to tiež velmi neriešim a priznám sa, aj ked som na vojne bol pol roka v škole na tankového mechanika,tak si nič nepamätám a všetko som znova študoval na nete.Ale ked sa dobre pamätám ,tak to možno bolo dobre rozpoznat,kým neišli do GO v Novom Jičíne alebo Štemberku potom už boli všetky modernizované a povedal by som štýlom čo bolo to dali...Nemám ambicie ho zverejňovat na MF a hadať sa či tam to madlo,alebo hák bol alebo nebol... 8)
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: T-54 1:35 Trumpeter

Příspěvekod ron » pon črc 08, 2013 1:28 pm

pri tychto starych modeloch ide o detaily, povrch, ale hlavne o zostavitelnost (aby na cloveka nepozerala po prilepeni vane, alebo poklopu fuga v milimetroch. aj to sa stava.
pasy su vacsinou nepouzitelne. a pride bonus v podobe pasov v cene 2x stavebnica. naopak, niektore lepsie (napr niektore tamiya) sa aspon pozit daju aj tie gumove.
islo mi o tu t55, co mala MPM od tamky (udajne jedina t55, ktora sa da postavit z krabicky bez nejakej nadprace), v cene tusim 699. v sobotu okolo obeda bola tusim posledna, uz v piatok sa ich vykupilo asi tak 5. sam by som si jednu zobral, ale zakazal som si na pozadi inych udalosti proste kupit tank.

no ale na trening patiny dobre. budes to mat vsak tazke, lebo technikari pri tychto srdcovych (vlastne vzdy, ale tu obzvlast) neodpustaju nic :)
Obrázek
In Rust I Trust

PředchozíDalší

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků