Registrovat

PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Akce, výstavy a různé srazy
Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod ron » ned lis 30, 2014 3:55 pm

hm, hm, priklad.. postavim pred vas nascar (modified, sprint car, no proste hocico mimo vas klasicky zaber). ako budete vediet, ci je to real? co ked dam farbu a reklamy pre ford #9 z 2014 na chevrolet 2006? proste nemate sancu.
Obrázek
In Rust I Trust

Příspěvky: 424
Registrován: pon úno 06, 2012 6:45 pm

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Karl Kopfrkingl » ned lis 30, 2014 4:06 pm

Koudy píše:Kárl: můj pohled na věc je následující:
- když je model v kategorii, kde se hodnotí model vs. reální předloha, může být Ferrari i růžový - pokud existuje reálná předloha a jsou podklady. Zde by opravdu měl rozhodčí vycházet jen z podkladů a nevyužít tzv. nadstandardní znalost.
- pokud to bude na stole ve volné kategorii, tak může být zpracování sebelepší, ale jako rozhodčí bych s takovým modelem neztrácel čas.

Já myslel, že máš bolavý koleno.....
Celou dobu tu píšu a Ron taky, že jde o jednu kategorii

ron píše:hm, hm, priklad.. postavim pred vas nascar (modified, sprint car, no proste hocico mimo vas klasicky zaber). ako budete vediet, ci je to real? co ked dam farbu a reklamy pre ford #9 z 2014 na chevrolet 2006? proste nemate sancu.

To co jsi napsal nikdo nezpochybňuje. Pořád se nemůžu zbavit pocitu, že líbivé, smyšlené auto nenůže přebít pravdivou, reálnou stavbu (byť bude povrchově ošklivá neboť originál byl také). V tomto bodě chápu, že debata nemá smysl, protože každý má na to jiný názor. Tak to ber tak, že já to vidím jinak a netřeba si pořád něco dokazovat.
Zdeněk Valíček

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Koudy » ned lis 30, 2014 5:30 pm

Neboj Kárl, vím o čem je řeč :wink:
Výsledek je teda ten, že nikdo vlastně pořádně neví, jak a co hodnotit? :-k
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Příspěvky: 424
Registrován: pon úno 06, 2012 6:45 pm

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Karl Kopfrkingl » ned lis 30, 2014 9:12 pm

Tak já mám třeba pocit, že tu rozebíráme úplně něco jinýho než že by někdo nevěděl co a jak hodnotit. :twisted:
Zdeněk Valíček

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Matwej » ned lis 30, 2014 9:58 pm

Koudy píše:....
Výsledek je teda ten, že nikdo vlastně pořádně neví, jak a co hodnotit? :-k


ron píše:hm, hm, priklad.. postavim pred vas nascar (modified, sprint car, no proste hocico mimo vas klasicky zaber). ako budete vediet, ci je to real? co ked dam farbu a reklamy pre ford #9 z 2014 na chevrolet 2006? proste nemate sancu.


Jasně ,že nikdo neví úplně vše, ale od toho by rozhodčí měl mít alespoň jakýs takýs přehled v oboru. Navíc většinou by měl mít i někoho k ruce, nebo by nemusel hodnotit sám.
Ale to vše závisí na uspořadateli soutěže. A to už jsme příliž utopističtí.

Ale když se vrátíme ještě k Lotusu, tak já,Kárl i Šumák (to byl ten třetí co tam stál) jsem se shodli ,že ten model byl jak by jej stavěli dva lidé. Takže to není jen o šedé v kokpitu a historických věrnostech. Jenže, a napíši to po třetí a věřím ,že naposled neb tato debata pomalu sklouzává do sra*ek :
"Ty jsi rozhodčí, hodnotil jsi jak si uznal dle svého vědomí a svědomí . "
Vše je za námi a už nemá cenu se k tomu dál vracet. ......

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod ron » ned lis 30, 2014 10:03 pm

no nie. lebo dve veci:

a, tak, ako by si ty nevedel, ze take auto je blbost (lebo ten team nejazdi chevrolet, ale ford), ja nemozem vediet, ze tamto je blbost (rally, f1, le mans atd). cize ani len keby som chcel (ale nechcem), tak nemozem hodnotit vernost so vzorom, len kvalitu stavby. a tak to ma aj podla mna byt.

b, ja vobec neviem, co hodnotim, co je predo mnou, kto to postavil. ja vidim len nejaka stara formula, ako je to postavene? nic ine neviem, ale ani ma nezaujima. mojou ulohou nie je vytriedit, ze tento je spickovy, ale zeleny a tamten je horsi, ale je spravne cerveny. a ked mam vybrate, pozriem papierik a zaznacim. napr tu f1 som pozrel meno porovnal nazov modelu a zaskrtol v harku. ja ani neviem, co to bola za F1. vobec netusim, nepamatam!

a budem sa k tomu vracat, lebo proste ja nedokazem akceptovat, ze by niekto ohodnotil lepsie model, ktory ma od pomaranca tu cez spinu v lakutam, cez podstreknute masky, prestreknute hrany, vystupujuce dekaly, ale zase vselijake kabliky a historicky spravne pozadie VS. cistejsi model, technicky lepsie prevedeny, ale s historicky nespravnymi parametrami.


matwej, ty si proste srdcar. vela som pochopil pri tej debate pri nasom stole s typkom, co sa zaujimal o kruzok pre syna a ty si vysvetloval veci o uniformach, vojakoch atd. to je az sokujuco do hlbky. ok. beriem a ocenujem. predpokladam (sak opravnene), ze si to prenasas aj do inych oblsti (auto modely). ale ked sa bavime o veciach, ako nejake, plus minus, nezaujate hodnotenie, tak proste nemozeme brat do uvahy taketo zanietenie pre urcite veci.
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Koudy » ned lis 30, 2014 10:13 pm

Karl Kopfrkingl píše:Tak já mám třeba pocit, že tu rozebíráme úplně něco jinýho než že by někdo nevěděl co a jak hodnotit. :twisted:

Jenže ty výsledky kolikrát právě tak vypadají... :wink:
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod beaver63 » ned lis 30, 2014 11:15 pm

Kua pánové,co kdyby jste místo toho plkání začali stavět.Týden řešíte / a jak to vypadá/ neřešitelné věci :-k

Předchozí

Zpět na AKCE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků