Registrovat

PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Akce, výstavy a různé srazy
Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod ron » čtv lis 27, 2014 9:55 pm

Matwej píše:pokud tomu dobře rozumím, tak Tobě jako hodnotiteli je v podstatě jedno jak je model udělán, hlavně že má hezkou povrchovku ?


ee. povrchovka je sucast modelu. bez nej to nejde (nemoze to byt proste pomarancovy zlievanec), ale ma to byt pekne zdola hora samozrejme. pricom, stale dookola, je jedno, ci je to realita, alebo nie.

ako priklad pouzijem svoju pracu. vid, co som prezentoval v roku 2007 je ten model zly, pretoze taky nejazdil? podla teba ano, take nieco nie je pripustne snad vobec postavit :>.
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 477
Registrován: pon úno 06, 2012 10:51 am
Bydliště: in orbit

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Aress » čtv lis 27, 2014 10:33 pm

Samozřejmě že je zlý,ba co víc,já bych ho obětoval ve jménu uctívačů černé fixky a obřadně upálil na hranic protože nemá protažené spáry černou................
Mimochodem,moc pěkný světla,kromě jiného : -)))


Ještě k Lotusu,mě ta vana docela zajímá a to jak barvou,někde,už nevím kde jsem četl že to narozdíl od ostatních (barvou neupravený leštěný hliník) natíral.Což se mě přiznám nelíbí a hledám skulinu jak si sám sobě zduvodnit nechat to hliníkové.
Tak tvarově,protože mám jak MFH (verze z Kyalami 69) i Ebbro (jasně,jedno je čistá 49 a druhé 49b ale moc nevěřím že by v tom byl takovej rozdíl).Ale to je asi na samostatné téma.
Michal Falta

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Matwej » čtv lis 27, 2014 11:44 pm

ron píše:ako priklad pouzijem svoju pracu. vid, co som prezentoval v roku 2007 je ten model zly, pretoze taky nejazdil? podla teba ano, take nieco nie je pripustne snad vobec postavit :>.

:-D
ale na toto jsem ti odpověděl:
Matwej» 27 lis 2014, 01:26 píše:Myslím ,že nejen za sebe mohu říci, že kategorie sportovních vozů je právě o té shodě se vzorem, či historické věrnosti(tedy pokud to není "jako" např.amatérské či tajné závody).


a jen tak mimochodem to Nismo není závoďák ve smyslu modelářské kategorie, protože nemá startovní číslo. :grin: Řekněme ,že je to tuning a tedy patří pod osobáky :arrow:
8-[
A s Aressem souhlasím. Chybí tam fixkou(nejlépe lihovkou) zvýrazněné spáry . :-D

add Lotus:
našel jsem fotky originálů(doufejme) z musea(nejspíš), a (pravděpodobně) 49b má vanu stříbrnou a 49c v barvě šedé.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Matwej » čtv lis 27, 2014 11:52 pm

ron píše:
Matwej píše:.... podla teba ano, take nieco nie je pripustne snad vobec postavit :>.

[-X
nesnaž se mi podsunout něco co jsem neřekl či nenapsal.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Koudy » pát lis 28, 2014 1:52 am

Tyhle dohady jsou po každé soutěži. Tady je to v klidu, ale tuším po jednom e-day to bylo mezi motorkářema dost divoký. Letos zase na e-day hodnotil auta někdo, kdo tomu nerozuměl (viz připomínky k Baziho modelu). Jaký smysl a úroveň má kategorie, kterou hodnotí někdo, kdo tomu nerozumí?
Můj názor je ten, že by měli hodnotit návštěvníci formou LÍBÍ - NELÍBÍ. Tam se pak ukáže, jestli např. vymyšlený barvy nějakýho modelu někdo ocení. :-k

Pamatujete na akci u Aresse v Třebové, kdy se tam objevil týpek s asi 20ti modelama aut a dal je všechny do soutěže, ve které potom nezískal žádné umístění? Nasraně to pobalil a prohlásil, že už ho nikdy nikdo na výstavě neuvidí. To je možná důvod, proč jsou soutěže málo obsazené - ambiciozní lepiči nedostanou diplom a čokoládu a už se nikde neukážou...

ad Bodovací soutěž: moc do toho nevidím, ale co jsem zachytil, tak se model hodnotí podle dodaných fotek a podkladů, ne? Když by to mělo být podle návodu, tak to bude od reality hodně daleko (viz. návody Tamiya a jejich často vymyšlené barvy). Takže pokud do soutěže dodám model odpovídající dodaným podkladům, musí to podle nich rozhodčí posuzovat, no ne? Ale možná se pletu, moc to prostudované nemám, nemám potřebu si měřit pindíka... :mrgreen:
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod ron » pát lis 28, 2014 9:57 am

aby ste chapali, pre mna ma debata zmysel nie v sutazeni a ocenovani. ale mrzi ma do kosti tlak na obmedzovanie kreativity. alebo jaksi naznacovanie, ze clovek by mal lepit nejak tak, ako sa ocakava (lebo tak to jazdilo), nie tak, ako sa to paci jemu (zelene ferrari). to keby ste videli, co som planoval s f1 mercedes a dekalmi nascar (nastastie sa mi na tom prestalo chciet pracovat), tak by paddock mal o nieco menej clenov a karl viac prace :)
Obrázek
In Rust I Trust

Příspěvky: 424
Registrován: pon úno 06, 2012 6:45 pm

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Karl Kopfrkingl » pát lis 28, 2014 11:11 am

ron píše:aby ste chapali, pre mna ma debata zmysel nie v sutazeni a ocenovani. ale mrzi ma do kosti tlak na obmedzovanie kreativity. alebo jaksi naznacovanie, ze clovek by mal lepit nejak tak, ako sa ocakava (lebo tak to jazdilo), nie tak, ako sa to paci jemu (zelene ferrari). to keby ste videli, co som planoval s f1 mercedes a dekalmi nascar (nastastie sa mi na tom prestalo chciet pracovat), tak by paddock mal o nieco menej clenov a karl viac prace :)


Já to říkám pořád, že si nerozumíme. Proti gustu žádný dišputát. Já si stejně takhle kreslím, bastlím atd atd. Dost často mě to baví i když na nic jinýho není nálada. A měl by si to vyzkoušet každej protože je to neskutečný relax. Jsem jenom zmatenej, že se to pak hodnotí dohromady s tím od čeho očekávám tu "histerickou" realitu. Ten překlep je tam úmyslně :wink:
Ono je to hodně asi o zažitých zvyklostech. Viz třeba kamioňáci - Behenského skvosty jsou sice podložené realitou, ale shodný vzor tam nenajdete. A nikdo neřekne ani popel. Má to správnou kabinu, správný chassis, správnej motor (i barvy jsou správně), ale předlohu nedoložíš. A nikdo neřekne ani popel
Možná je to tím, že motorsport je neuvěřitelně sledovaný a i fanouškovsky vyhrocený, ale to je spíš otázka na D.Coopera.
Zdeněk Valíček

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Matwej » pát lis 28, 2014 6:20 pm

ron píše:aby ste chapali, pre mna ma debata zmysel nie v sutazeni a ocenovani. ale mrzi ma do kosti tlak na obmedzovanie kreativity. alebo jaksi naznacovanie, ze clovek by mal lepit nejak tak, ako sa ocakava (lebo tak to jazdilo), nie tak, ako sa to paci jemu (zelene ferrari). to keby ste videli, co som planoval s f1 mercedes a dekalmi nascar (nastastie sa mi na tom prestalo chciet pracovat), tak by paddock mal o nieco menej clenov a karl viac prace :)

Nikdo ti tu kreativitu neomezuje a ani se o to snad nesnaží. 8-[ Možná Tvůj názor pramení z nepochopení věty: " Pokud dělám model reálné předlohy měl by se tedy reálné předloze podobat co nejvíce." I když nevím co je na tom k nepochopení.

Když uděláš stříbrné Ferrari 312 a řekneš že to je z GP Kozodírky může to přeci vypadat jak se ti to zlíbí . :grin:
Osobně Mercedes F1 s dekálama z NASCAR , proč ne, sem s ním. Když bude orezlé 8-[ a oškubané,že z něj bude viset carbon na všechny strany jen dobře. Do toho
:arrow:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod ron » pát lis 28, 2014 7:23 pm

no jasne, to sa chapeme.
ale potom proste nemozeme obmedzit hodnotenie nezhodou s realitou. to, ze by niekto staval zhodu a nedodrzal farbu, hoci model je pekny, ho nemoze diskvalifikovat v porovnani s od zaciatku nerealne robenym modelom. ?
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Matwej » pát lis 28, 2014 9:27 pm

A proč ne? U znázornění reálné předlohy bere na sebe tvůrce odpovědnost, a i riziko, že tuto realitu předlohy by měl co nejvíce držet. Ne?
Proto se taky před stavbou reálné předlohy shromažďují podklady . Na druhou stranu věrně postavený model reálné předlohy by měl mít tento bonus před zhola smyšlenou věcí.
Ne?
Stále se bavíme o kategorii závodních aut.
Ale toto je ideální stav.
Vše závisí na rozhodčím jak tento k tomu přistoupí. Zvláště pokud je to soutěž líbí-nelíbí.
A tedy jsme na začátku.

Ty jsi byl (jsi) rozhodčí. Bylo to Tvé rozhodnutí.
8-[

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Janči » pát lis 28, 2014 11:12 pm

A čo keď si ten človek chcel postaviť model repliky závodného auta, ktorá má napr. inú farbu interiéru než skutočný závoďák? To rozhodca na bežnej súťaži páči nepáči bez podkladov tiež nevie... Takže je to vlastne auto postavené presne podľa reálneho kusu, akurát to nie je originál ale replika, ale tým pádom podľa toho, čo píšete, by to nemalo v takej súťaži uspieť... V tomto tak nejak súhlasím s Ronom, keď je to páči nepáči, tak hľadieť len na kvalitu stavby. Ale inak ideál by bolo ako píše Aress, len výstava modelov, žiadne súťaženie.
Ján Hanuska

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Dale Cooper » sob lis 29, 2014 1:33 pm

Jednak omlouvám dodatečně svou neúčast, ale prostě to nešlo...

K té diskuzi mám jedinou připomínku:-): Nevím, jak je to v nových pravidlech, ale ve starých byla šikovná větička: "Rozhodčí nesmí uplatnit při hodnocení modelu svou nadstandardní znalost předlohy...". Jelikož v posledních dnech jsem skoro více u soudů a mezi právníky, event. policisty, než mezi pacienty, klonil bych se k "právnickému" využítí tohoto principu. Ostatně, něco podobného řekl i Luďa. Pokud nejsou u modelu podklady, které jsou v rozporu s modelem (Pro líbí nelíbí neexistuje oficiální směrnice, ale proč si tím principem také nepomoci?), nepovažoval bych za chybu rozhodčího, kdyby neřešil odlišnou barvu vany, zvláště, je-li nějak logicky vysvětlitelná (základ vs. barva materiálu). Na druhou stranu bych odlišnou barvu Ferrari určitě zohlednil, neboť se nejedná o nadstandardní znalost.

On je to fakt někdy problém... Ta auta se fakt mění i během víkendu, což asi neplatí pro vanu kokpitu, ale i ten modelář si tu barvu nevymyslel, když to stavěl... řídil se návodem a tedy bych ho za to neznevýhodňoval...

Pokud jde o bodovačku, model musí být v souladu s návodem, je-li ale nábod blbě, může ho přebít samozřejmě fotka dokládají chybu v návodu...Pokud fotka není, musí modelář pocítat se zněvýhodněním, pokud se od návodu odchýlí, protože prostě viděl kdysi reálnou předlouhu a ví, jak to je doopravdy...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Michal Doskočil » ned lis 30, 2014 2:48 am

Koudy, v posledním příspěvku píšeš dost voloviny a měření pindíka může i urazit. Navíc mě třeba soutěžit baví, ale neberu to nějak vážně, resp. neřešim pokud se neumístim apod. Ale mám zájem o hodnocení modelu a debatu okolo, pokud tomu někdo rozumí . Pokud mám čas a kontakt na kamarády, tak mne baví i sehnat co nejvíce podkladů ... Jinak debata o ničem . Na bodovačce je základ návod a další dokumentace řeší detaily a případně dokladuje odchylky od návodu a další úpravy . Bez podkladů se k nim nepřihlíží a někdy se zato i body ubírají . Hodnocení líbí nelíbí je podle mne vlastně blbost, navíc diváky, to je uplná legrace ..
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Příspěvky: 424
Registrován: pon úno 06, 2012 6:45 pm

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Karl Kopfrkingl » ned lis 30, 2014 2:06 pm

Chlapi, oprostěme se teď od debaty o barvě vany. Tam asi není pochyb o tom, že je to v podstatě jedno, když je to třeba v návodu.

Já bych teď rád slyšel jak vnímáte to porovnání volných staveb s stavbama reálných předloch.
Je mi jasné že soutěž líbí-nelíbí (divák) je to úplně buřt. Ale v soutěži vedené rozhodčím (byť i líbí nelíbí) mi to porovnávání drhne.
Samozřejmě když vezmu opravdu právnicky slova Dale Coopera, tak pak že je Ferrari červený je nadstandartní znalost
Zdeněk Valíček

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Koudy » ned lis 30, 2014 2:58 pm

Michale, pro někoho názor, pro jiného volovina. Hodnotit modely a debatovat kolem nich se dá i v rámci výstavy nebo SIGu, k tomu nepotřebuješ soutěž. Ta je pro ty, co svoje schopnosti potřebují mít podložený diplomem.
Proč by mělo být hodnocení veřejnosti blbosti? Máš strach, že laik neocení jak jsi se drbal např. s karbonováním náprav na F1? - je to příklad, neber to osobně :wink: .

Podívej se do tématu s letošním E-day, jak tam Bazimu vypsal rozhodčí papír otázkama! To znamená jedinné, že sám nevěděl, proč teda takový člověk hodnotí? Jak např. poznal, že auto má jinou SPZ? Podle mě je to jen berlička k tomu, aby mohlo vyhrát něco jiného... Je to komedie a dokazují to hádky skrz všechny kategorie po každé soutěži, loni bylo to samý mezi motorkama. Nakonec je to měření ptáků průkaznější, chybějící cm nedoženeš a neokecáš...

Kárl: můj pohled na věc je následující:
- když je model v kategorii, kde se hodnotí model vs. reální předloha, může být Ferrari i růžový - pokud existuje reálná předloha a jsou podklady. Zde by opravdu měl rozhodčí vycházet jen z podkladů a nevyužít tzv. nadstandardní znalost.
- pokud to bude na stole ve volné kategorii, tak může být zpracování sebelepší, ale jako rozhodčí bych s takovým modelem neztrácel čas.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

PředchozíDalší

Zpět na AKCE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků