Registrovat

PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Akce, výstavy a různé srazy
Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod beaver63 » pon lis 24, 2014 11:26 pm

Kárl, na druhé fotce u náklaďáku je ten traktor co jste o něm básnili v Laguně ?
Begi,nemáš nějaké fotky Titaniku od Huga?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 363
Registrován: ned pro 01, 2013 11:08 pm
Bydliště: KPM Bratislava

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod begi » pon lis 24, 2014 11:36 pm

mrzi ma to, okrem vysledovky som nic ine nafotit nestihal. takze mam len jednu
Přílohy
Vlado Begera

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod beaver63 » pon lis 24, 2014 11:43 pm

Díky,aspoň něco,sice s bleskem to není tak ponuré :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Koudy » pon lis 24, 2014 11:49 pm

Titanic je naprostá bomba, Hugo je neskutečný frajer. Tohle není na sněhuláčka, ale na lavinu :D
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1000
Registrován: pon úno 06, 2012 8:16 pm

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod turbo32 » úte lis 25, 2014 12:23 am

pekne veci [-o<

Příspěvky: 424
Registrován: pon úno 06, 2012 6:45 pm

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Karl Kopfrkingl » stř lis 26, 2014 2:12 pm

beaver63 píše:Kárl, na druhé fotce u náklaďáku je ten traktor co jste o něm básnili v Laguně ?
Begi,nemáš nějaké fotky Titaniku od Huga?

Jo, to je on, Má to asi dva cenťáky na délku :grin:

ron píše:aby som dopredu este upresnil, o co mi ide - historicka spravnost farby interieru nema absolutne ziadny vplyv na hodnotenie a ocenovanie.
nie je to bodovacka, kde to prave vplyv mat ma.


Obávám se, že tu vstupuje na scénu jazyková bariéra, protože já tvou větu chápu tak, že když ti příště někdo přiveze bezvadně postavené ZELENÉ Ferrari 312T2 tak klidně může být oceněn ?
Zdeněk Valíček

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod ron » stř lis 26, 2014 7:32 pm

Karl Kopfrkingl píše:Obávám se, že tu vstupuje na scénu jazyková bariéra, protože já tvou větu chápu tak, že když ti příště někdo přiveze bezvadně postavené ZELENÉ Ferrari 312T2 tak klidně může být oceněn ?


ABSOLUTNE! (ano)
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod ron » stř lis 26, 2014 7:42 pm

ja to chapem tak, ze s matwejom (momentalne vy dvaja, ale nepochybujem, ze by vas bolo podstatne viac) ste do veci tak silne zavrtani, ze by sa vam to zdalo nepripustne. tak, ako ina farba interieru. ako neznesu ludia ja neviem abramsa v sevekorejskej kamo. ale v skutocnosti ide naozaj o to, ako je ten model postaveny, nie o historicku spravnost. sice si ista skupinka na prekonanie toho problemu vymyslela tzv. what if, ale to je len barlicka, aby neboli sustavne zarezavani komentarmi a hodnotenim, ze takto teda nie. inak, vsetko what if by potom muselo patrit do kategorie ostatne. ale u mna take nieco nehrozi. nemam take mantinely a nevidim dovod, preco by mali byt. a ked sa mi nieco paci, tak si to urobim po svojom. hoci aj postapokalypticka formula. alebo jadrova ponorka so slovenskymi znakmi. ked je to dobra praca, nie je co riesit. a som rozcarovany, ze sa vobec riesi taka drobnost, ked je tu este len interier zaklad vs kov.

proste taketo veci riesia len strasne do veci zazrati ludia. nech si kazdy stavia co chce. naozaj rozhodujuci je vysledok.
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Matwej » čtv lis 27, 2014 1:26 am

ron píše:
Karl Kopfrkingl píše:Obávám se, že tu vstupuje na scénu jazyková bariéra, protože já tvou větu chápu tak, že když ti příště někdo přiveze bezvadně postavené ZELENÉ Ferrari 312T2 tak klidně může být oceněn ?


ABSOLUTNE! (ano)


No pak se nemůžeš divit:
ron píše:
...skor by som sa sustredil na to, ako sa nam zrazu obsadila kategoria sportakov. pomaly nebude co ocenovat....


Myslím ,že nejen za sebe mohu říci, že kategorie sportovních vozů je právě o té shodě se vzorem, či historické věrnosti(tedy pokud to není "jako" např.amatérské či tajné závody).

Na druhou stranu rozhodčí jsi ty , je to Tvůj názor.
Zařídím se dle toho.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1703
Registrován: pon úno 06, 2012 10:29 am
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod dekon » čtv lis 27, 2014 7:26 am

Ja nesouhlasím ani s Ronem a ani s Matějem,jiná barva než tá,která na tom kterém ,konkrétním autě byla,je podle mě zhúvěřilost,ale ruku na srdce,odstín u některých barev bych zase tak neřešil,protože reprodukce starých fotek do digitalní techologie je velmi nedokonalá a většinou neexistuje zdroj přesného odstínu,to co koluje po netě jsou jen dohady a matné vzpomínky pamětníků...
Přesná shoda se vzorem? Matěji, vždyť ty auta se vyvíjejí,nejen závod od závodu,ale i v průběhu závodního víkendu se mění jejich vzhled, a to někdy dost podstatně.A zdokumentovat to všechno fotograficky, je nad lidské síly.Někdo může jen třeba najít nějakou psanou informaci,nebo u domácích aut třeba jen ústní...třeba,že v tom závodě jelo to a to auto i na jiných kolech než jen na BBS...atd. Je to velmi složitá věc.Navic hodně lidí nerozezná dobovou fotku od auta zrenovovaného na kterých se majitelé dopouštějí taky velmi hodně vzhledových chyb.Třeba zrovna u tohodle lotusu byla ta šedá v kokpitu uvedená v návodě,protože mastr někdo dělal podle renovovaného auta,třeba ten kdo ho stavěl,tak tu stříbrnou přestříkal průhledným lakem a stříbrná zešedivěla,tak jako se to teď stalo mi na mém velkém autě,když jsem stříkal disky na zimu...jasně,namítnete,že to měl opravit,ale kdo ví jak to je... Takže já jsem v názorech tak mezi Ronem a Matwejem.
Já už třeba týden hledám,jak přesně vypadala starovací hřídel pro vzduchové startování na lotusu 72e,a to včetně i toho pastorku a mechanismu,který byl u setrvačníku a taky ten vzduchový startér,ale nikde nic...Ale asi neumím zadat to klíčové slovo,nebo spíš vůbec neumím vyhledávat.Představit si to umím,jak to fungovalo,ale taky to může ve skutečnosti být jinak...
RACING IS LIFE! ANYTHING THAT HAPPENS BEFORE OR AFTER IS JUST WAITING

Příspěvky: 424
Registrován: pon úno 06, 2012 6:45 pm

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Karl Kopfrkingl » čtv lis 27, 2014 4:06 pm

ron píše:ja to chapem tak, ze s matwejom (momentalne vy dvaja, ale nepochybujem, ze by vas bolo podstatne viac) ste do veci tak silne zavrtani, ze by sa vam to zdalo nepripustne. tak, ako ina farba interieru. ako neznesu ludia ja neviem abramsa v sevekorejskej kamo. ale v skutocnosti ide naozaj o to, ako je ten model postaveny, nie o historicku spravnost. sice si ista skupinka na prekonanie toho problemu vymyslela tzv. what if, ale to je len barlicka, aby neboli sustavne zarezavani komentarmi a hodnotenim, ze takto teda nie. inak, vsetko what if by potom muselo patrit do kategorie ostatne. ale u mna take nieco nehrozi. nemam take mantinely a nevidim dovod, preco by mali byt. a ked sa mi nieco paci, tak si to urobim po svojom. hoci aj postapokalypticka formula. alebo jadrova ponorka so slovenskymi znakmi. ked je to dobra praca, nie je co riesit. a som rozcarovany, ze sa vobec riesi taka drobnost, ked je tu este len interier zaklad vs kov.

proste taketo veci riesia len strasne do veci zazrati ludia. nech si kazdy stavia co chce. naozaj rozhodujuci je vysledok.


Rone, to není o zažranosti do problému, to je o nepochopení soutěžních kategorií. Pokud je to podáno takto a v propozicích tak klidně.
Ale ten model od sedadla dopředu byl více než průměrný i když opačným směrem byl moc pěkný.
Zdeněk Valíček

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod ron » čtv lis 27, 2014 4:28 pm

azda necakas, ze auta budu este rozdelene na sportove a sportove "what if"??

dost by ma zaujimali aj nazory dalsich na tuto vec.
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 477
Registrován: pon úno 06, 2012 10:51 am
Bydliště: in orbit

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Aress » čtv lis 27, 2014 4:56 pm

Na co chceš názor,na ten Lotus? Tak to bohužel,ale podle obrázků model nehodnotím.Jen bych se rád konečně dozvěděl co je na tom modelu špatně (z náznaků tuším že jde o barvu kokpitu) případně jak to tedy je správně.Protože pokud si matně vzpomínám tak v návodu od MFH (předpokládám že je to postavéne z toho) je uvedená nějaká sv.šedá.Takže na klasickou bodovačku by to bylo správně-při hodnocení nesmíš použít nadstandartní znalosti...
A pokud na soutěže a vše 100x (co 100x,1000x...) kolem nich vyřčené případně napsané,tak to tě asi taky neuspokojím protože pokud by to bylo na mě tak soutěže zruším a pořádám jen výstavy a bylo by po problému,ale to nehrozí protože by se pak nebylo o co "hádat" (já vím,my se nehádáme)...
Michal Falta

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Matwej » čtv lis 27, 2014 8:51 pm

Pozpátku:
Aress má pravdu :


z http://www.1999.co.jp/eng/10096198

MFH opravdu v návodu má šedou na kokpit. Konkrétně je to Gunze C73 což je Aircraft gray(gloss) což lze nahradit H57 (taky lesklá) . Na modelu je ,pokud si vzpomínám matná.

z letošních Křenovic
více foto nemám ](*,)
A Aressi mi se tu nehádáme mi diskutujem. Pokud chceš vidět jak vypadá hádka, koukni na ModelForum :arrow:

pro Kárla :
a doufám ,že mne za to zítra neupálí :-D

link na origo fotku:
http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/u ... s49-71.jpg

A na konec Ron:
pokud tomu dobře rozumím, tak Tobě jako hodnotiteli je v podstatě jedno jak je model udělán, hlavně že má hezkou povrchovku ?
8-[ :-k

Příspěvky: 424
Registrován: pon úno 06, 2012 6:45 pm

Re: PLASTIKOVÁ ZIMA 2014 - 22.11.2014 - 10.ROČNÍK

Příspěvekod Karl Kopfrkingl » čtv lis 27, 2014 9:11 pm

Michale, to že je ve vaně barva mě nedrásá. Jen jsem se pozastavil nad tím, že ten model nebyl dle mého tak TOP jak je tu prezentováno. Celkově vypadal jako by ho zpracovali dva lidé, jeden dělal motor a vše kolem něj (moc pěkně) a ten druhý to "natřel".

Ron, ne nečekám, je bych chtěl předem vědět, že ta "kategorie" je tako vypsaná. Ten název je "dle obecných zvyklostí" zavádějící.
Zdeněk Valíček

PředchozíDalší

Zpět na AKCE

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků