Registrovat

Maska brankáře - SK Juvenis Přibyslav Florbal

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Maska brankáře - SK Juvenis Přibyslav Florbal

Příspěvekod Dale Cooper » sob led 05, 2013 12:16 pm

Ahoj, malé dodatečné sváteční odlehčení, resp. "lety mimo..." Ale vlastně ani tak zase docela ne, protože z mého pohledu se jednalo vlastně o modelaření...

Moje děti hrají za elévy, resp. mladší žáky citovaného klubu a jelikož jsem rád, že se daly na pravidelný sport, tak je v tom podporuju. No a u sklenky vína s trenérem jsem se poptal, jestli nechce trochu upravit klubovou masku. Vždycky se mi líbily hokejové masky golmanů a lákalo mne to vyzkoušet... No a trenér souhlasil, s tím, že mi na 14 prázdninových dnů půjčí starou "ojetou" masku, jen že ji musím stihnout donést 7.1. na trénink... Byla možnost udělat dvě, ale já se rozumně soustředil raději prozatím na jednu... Dneska jsem to dolakoval a kompletoval. Lak má spoustu smítek, na takhle velkou plochu jsem ho jeste nedělal a je to nová (ne úplně ideální zkušenost), ale musím říci, že já se těch 14 dnů prací docela bavil :-)

Jinak ve zkratce postup: Maska byla polepená a zalakovaná, takže nebyl čas dávat dolů nějaké plameny, nebo co... Takže vybrušované vrstvy stříkacího tmelu normálně na stávající povrch, pak bílé Zero, doma vyrobený obtisk loga a maskota Supermana (z tapety z netu...), retuš obtisku, zlaté fleky, na ně šablony hvězd, přes to modrá metalíza jako klín, současně nápad s motivem vlajky, další retuše, dodělání hvězd i na temeno a 3 přebroušené vrstvy 2K laku a navrch ještě tenká vrstva normálního jako korekce....jen se trochu bojím, že ta poslední vrstva se bude možná trochu po střelách trhat, na druhou stranu, v této kategorii těch prudkých ran na masku jde minimálně...
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Maska brankáře - SK Juvenis Přibyslav Florbal

Příspěvekod sete » sob led 05, 2013 1:11 pm

pěkný-též jsem kdysi na střední chytal za Blue Wings Letnany(florbal) a na helmu jsem si vysprejoval hadí tlamu.možná bych někde dohledal i pár fotek-dnes bych to nejspíš zvládl lépe ale svůj účel to tenkrát splnilo :-D
a občas když v telce vidím ty motivy na helmách tak smekám před těma kdo tu přilbu dělal. [-o<

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Maska brankáře - SK Juvenis Přibyslav Florbal

Příspěvekod bazilišek » sob led 05, 2013 1:24 pm

Paráda a skvělá změna stereotypu......myslím, že se povedla a písni jakej bude mít ohlas =D> ;-I

Uživatelský avatar
Příspěvky: 918
Registrován: pon úno 06, 2012 8:59 am

Re: Maska brankáře - SK Juvenis Přibyslav Florbal

Příspěvekod ron » sob led 05, 2013 1:34 pm

jo, super praca pre super ucel!
moje poznamky do buducna:

zero - skoda taku predrazenu farbu pouzit na velku plochu. najdi si svoje autolaky s vhodnym systemom (nie vodovky) a nakupuj tam, vratane riedidiel a lakov. to sa ti zide aj do dalsej modelarciny.

na velku plochu by sa zisla velka pistol. viem si predstavit nieco s 0.5mm este z modelarskej oblasti, alebo potom nieco velke (napr lacne cinske z ebay), co sice spotrebuje milion litrov na milimeter a ostrieka dva metre okolo, ale ono ten lak bude proste naneseny rychlo a lahko.

take nieco nie je model do vitrinky a siahanie na to v rukavickach (doslova), obije sa to uz len castou nesetrnou manipulaciou a ten druhy 2K tomu nepomoze. ked uz take lakovacky, tak treba leptac 2K z autolakov. urcite tomu nepomoze aj ten podklad. viem, nebol cas.

jasne, nic z toho nie je nutnost, navyse kvoli 2 veciam sa to asi neoplati.
Obrázek
In Rust I Trust

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Maska brankáře - SK Juvenis Přibyslav Florbal

Příspěvekod Michal Doskočil » sob led 05, 2013 3:09 pm

mě se to líbí. Docela mě zajímá, jestli to chvíli vydrží tu zátěž, resp. jak ten lak obstojí .
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Maska brankáře - SK Juvenis Přibyslav Florbal

Příspěvekod Koudy » sob led 05, 2013 4:16 pm

Zajímavá oddychovka, Dale. Osobně si taky nemyslím, že to lak dlouhodobě ochrání. Jednou byl na ČT4 nějaký dokument v přestávce hokeje o tom, jak chlapík dělá airbrushem golmanský helmy, byla to docela drbačka a i tak říkal, že to s bídou vydrží půl sezony a to používal nějaký supertvrdý laky.
Když jsem hrál americký fotbal, tak manažer chtěl, abysme byli světoví a v letní přestávce nechal všechny helmy obrousit, nastříkat, pak se na to nalepily loga a čísla a nakonec několik vrstev laku (dělal to nějaký chlápek, co dělá motorkářům airbrushe na helmy a nádrže). Na prvním zápase se nám leskly helmy jak psí kulky, po třetím ale už byly zase ve stavu jako před lakováním - takže vyhozený prachy.
Helma dostane na prdel nejvíc v kabeli s výstrojí, takže spíš doporučuju to ještě dávat do nějakýho obalu.
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Maska brankáře - SK Juvenis Přibyslav Florbal

Příspěvekod sete » sob led 05, 2013 6:25 pm

nemluvě o tom že ti to při hokeji otřískají pukem sem tam sebou golman švihne o zem atd atd

Příspěvky: 424
Registrován: pon úno 06, 2012 6:45 pm

Re: Maska brankáře - SK Juvenis Přibyslav Florbal

Příspěvekod Karl Kopfrkingl » ned led 06, 2013 7:09 pm

Super =D>
Zdeněk Valíček

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1007
Registrován: pon úno 06, 2012 9:29 am

Re: Maska brankáře - SK Juvenis Přibyslav Florbal

Příspěvekod Poky » pon led 07, 2013 12:42 pm

Koudy píše:Zajímavá oddychovka, Dale. Osobně ............ nějakýho obalu.



Se nediv, růžová je sama o sobě barva naprd...
Chci louku na samotě v horách, stádo koz, zahodit mobil a všichni mi můžou...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Maska brankáře - SK Juvenis Přibyslav Florbal

Příspěvekod Dale Cooper » stř led 09, 2013 10:25 am

Tak jen referuji, že maska se setkala s pozitivními ohlasy jak mezi dětmi, tak mezi trenéry, dostal jsem další pro starší děti, celkem má klub 4, tak možná dojde i na tu růžovku Poky... To by byla krása, udělat růžovou masku, na ní Petra Rychlého a všechny to ostatní herce z ordinace :-D :grin: .
Akorát mne pobavilo, že vzali doslova mou prosbu, aby ji vozili v nějaké tašce, takže na treninku hráli děti tentokrát bez golmanů, aby se masce nic nestalo :-D... V sobotu jede na první turnaj :-D. Tak díky všem za pozitivní ohlasy, budu vymýšlet pro ty starší něco temnějšího...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2345
Registrován: pon úno 06, 2012 8:33 pm
Bydliště: Praha 5

Re: Maska brankáře - SK Juvenis Přibyslav Florbal

Příspěvekod bazilišek » stř led 09, 2013 7:50 pm

Hlavěn že tak.
už se těším na tu další...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3457
Registrován: pon úno 06, 2012 1:49 pm
Bydliště: Troubsko

Re: Maska brankáře - SK Juvenis Přibyslav Florbal

Příspěvekod beaver63 » stř led 09, 2013 8:55 pm

Třeba toto je drsný

4ab9b2822d21bbea71863261b3005895.jpg
4ab9b2822d21bbea71863261b3005895.jpg (13.01 KiB) Zobrazeno 7701 krát

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1007
Registrován: pon úno 06, 2012 9:29 am

Re: Maska brankáře - SK Juvenis Přibyslav Florbal

Příspěvekod Poky » ned led 13, 2013 12:12 pm

Woe fotr Rákosníčka!
Chci louku na samotě v horách, stádo koz, zahodit mobil a všichni mi můžou...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Maska brankáře - SK Juvenis Přibyslav Florbal

Příspěvekod Dale Cooper » pon led 14, 2013 3:42 pm

Náhodou, musím říct, že jsem se málem dojal, když Renda tuhle postavu kominíka hejkala vylovil z minulosti... Ta pohádka mne provázela dětstvím... Fakt, drsný motiv :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Maska brankáře - SK Juvenis Přibyslav Florbal

Příspěvekod sete » pát led 18, 2013 6:22 pm


Zpět na Galerie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků