Registrovat

Subaru Impreza WRC, Solberg-Mills, Acropolis '03 Tamiya

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Subaru Impreza WRC, Solberg-Mills, Acropolis '03 Tamiya

Příspěvekod Madish » sob bře 15, 2014 11:36 pm

Ahoj,

kdo byl dneska na Panther Cupu v Praze na Proseku, tak mohl zahlédnout Imprezu :D

Změny proti 2004 verzi, když chcete 2003 z Acropolis:
- Vyměnit jinej nárazník - v tomto případě 2003 nárazník je od reji
- Nasávač v přední masce je kolmo + delší a ne jako v 2004 verzi
- Jiný dekály - 2003 má velké bílé pole na střeše a trochu jinak naskládaný dekály - taky od reji - jsou dobrý, jen žlutá by měla být fosforová a ne normální žlutá + dekál Pirelli pod blinkrem na předním blatníku je větší než by měl bejt
- Zadní křídlo neni v karbonu, ale v modré barvě proti 2004
- Na střeše je potřeba přidat nasávač, kterej je součástí stavebnice (tamka dává díly z 2001 Imprezy navíc tak se to hodí :D)
- Do díry na kapotě je potřeba přidat mřížku
- Je potřeba přidat zástěrky za kola

Další věc navíc jsou pásy a přezky pásů, které ovšem nejdou vidět :D Okna zevnitř pochromovaná Alclad Chromem II 107, aby simulovaly reflexní folie. Do nasávače na střeše přidaná mřížka, která ve stavebnici neni. Zámky na kapotu od Hobby Design, které jsou parádně malé a pak je potřeba dodělat zevnitř podběhy, abyste nekoukali do karoserie. Udělal jsem si také jiné antény + obouchal přední nárazník v Solbergově stylu :D

Stavba šla docela v pohodě, až na ten dekál na střeše, co jsem strhnul maskovací páskou a skládal poté znovu dohromady :D Bílá plocha na střeše je udělaná Hasegawa bílou samolepící folií - airbrushem a maskováním bych takovej ostrej přechod neuměl udělat :D

Zkusil jsem si na to patinu pouštní žlutou a chtěl pokračovat, ale nemam na to doma ani bláto ani tmavou hnědou, tak jsem to nemohl zašpinit reálněji - ale aspoň něco a snad na další soutěž už to bude mít tu správnou patinu :) S timhle zašpiněním nejsem moc spokojenej, ale beru to jako dobrej základ :D

Jo a taky za to dostal 3. místo v závoďácích, díky!









Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Solberg-Mills, Acropolis '03 Tamiya

Příspěvekod Madish » sob bře 15, 2014 11:40 pm

Jen ten červenej kulatej dekál na střeše u čelního skla má bejt modrej - vystřihl jsem z aršíku špatnej dekál :( :D
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 821
Registrován: pon úno 06, 2012 12:37 pm
Bydliště: gaštanová 4,Spišská Nová Ves,05201

Re: Subaru Impreza WRC, Solberg-Mills, Acropolis '03 Tamiya

Příspěvekod PeťoWRC » ned bře 16, 2014 12:00 am

Gratulácia!!!Pekné,pekné!!! =D> =D> =D>Realna patina...klobúk dole... [-o<

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Subaru Impreza WRC, Solberg-Mills, Acropolis '03 Tamiya

Příspěvekod Matwej » ned bře 16, 2014 12:22 pm

Máš zajímavý způsob transportu Madishi. :-D

Patina je pěkná, jen šlo trochu přitlačit vzadu u kol.

Pak se mi taky nezdá ten "čistý"pruh co zanechávají stěrače.
A taky to zaprášení kol, samozřejmě se dá o tom polemizovat, ale mělo by být obráceně. Tedy prach ve vzorku a "čistá"plocha po běhounu.


Jinak nic více tomu, dle mne ,nelze vytknout.
=D>

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Solberg-Mills, Acropolis '03 Tamiya

Příspěvekod Madish » ned bře 16, 2014 1:09 pm

Určitě přepracuju, až si obstarám hnědou barvu + díky za fotku druhého boku. Konečně vim, jak ho naprášit :D

S těmi koly máš pravdu, jen jsem vůbec nevěděl, jak to udělat a už nebyl čas. Za každou kritiku patiny budu rád, a vylepšim + udělam podložku, aby to už vypadalo přesvědčivěji :D

S tim předním oknem ale nevím, co bych udělal, aby vypadlo přesvědčivěji :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 527
Registrován: pon úno 06, 2012 12:38 pm
Bydliště: Prievidza

Re: Subaru Impreza WRC, Solberg-Mills, Acropolis '03 Tamiya

Příspěvekod Janči » ned bře 16, 2014 1:17 pm

Pekná práca. Na tie okná si sprav šablónu podľa stieračov, tú potom len prilož na sklo a okolo to jemne prestriekaj. Tie stierače určite stierali aj cez to clonítko na skle.
Ján Hanuska

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Solberg-Mills, Acropolis '03 Tamiya

Příspěvekod Madish » ned bře 16, 2014 1:45 pm

Díky Jancci za připomínku - máš pravdu, že měly stěrače jít i přes clonítko. Nevím, proč jsem to udělal jen bez clonítka :D Opravim.
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Subaru Impreza WRC, Solberg-Mills, Acropolis '03 Tamiya

Příspěvekod Michal Doskočil » ned bře 16, 2014 4:11 pm

je to pěknej model, za mne plusy za odvahu to takto zasrat. Má to rezervy, ale další bude parádička. O spárách jsme mluvili ..
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Subaru Impreza WRC, Solberg-Mills, Acropolis '03 Tamiya

Příspěvekod sete » ned bře 16, 2014 4:55 pm

máš to skvělý,narovinu přiznávám že od tebe budu dost opisovat
mám ho taky rozdělaný

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1209
Registrován: stř úno 08, 2012 3:06 pm
Bydliště: Šlapanov/Velmi často Mikulov

Re: Subaru Impreza WRC, Solberg-Mills, Acropolis '03 Tamiya

Příspěvekod Dale Cooper » čtv bře 20, 2014 12:11 pm

Já hluboce smekám před tím, jak sis troufl na šotolinovou patinu. Na rovinu, myslím, že až na detaily, co ti řekli ostatní kluci, jsi jí udělal výborně. Upřímně ale říkám, že já se záměrně šotolinovým autům vyhýbám jak čert kříži. Jednak bych to neuměl udělat třeba v té kvalitě jako ty, jednak nemám pocit, že ta vrstva prachu na 80% auta modelu vzhledově prospívá. Můj soukromý názor je, že ne, ale každý to vidíme jinak a někomu se zase nemusí líbit způsob, jak si patinuju auta z Monte... Spíš mi řekni: Budeš zkoušet ještě nějakého šotoliňáka, protože se ti to zalíbilo? Pokud ano, je to v pořádku, protože jak jsem řekl na začátku, já bych to takto udělat neuměl...

Abych byl konkrétní... nevadí mi prach na karoserii, tam se mi líbí, to je podobné jako na tanku, na solidní barevné ploše to vypadá dobře, ale problémy mám se zacákanými skly... A těch je na závoďákách docela dost, když jsou pak zasviněná přední světla nebo čelní sklo je to tak nějak...nerealistické :-) Asi díky tomu, že plast není sklo a barva není hlína, nevím...

Píšeš, že to budeš asi ještě upravovat, určitě by to chtělo rozbít jednolitou strukturu "prachu", já zkouším, (nevím jestli to vypadá dobře, nebo špatně, ale za sebe jsem spokojenější) dry brush oleji, kombinuji černou, šedou, bílou a různé stupně hnědé, většinu ve směru předpokládaného pohybu cákanců, event. na zadku ve směru stékání mokra dolů... Trochu jsem se inspiroval kdysi v modeláři ně nějakém tanku, kde jsem viděl, že patinu bojovkáři vytváří i z nelogických barev, důležitý je výsledek... Ty maluješ, resp. kreslíš, tak asi víš co mám na mysli... Třeba impresionisty, kteří mají na obraze, který působí hlavně modře, i zcela kontrastní a nečekané malé tahy jinými barvami...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Solberg-Mills, Acropolis '03 Tamiya

Příspěvekod Madish » čtv bře 20, 2014 12:44 pm

Děkuji za komentář.
Určitě patinu přepracuju a plánuju pak ještě jedno-dvě takhle zablácený auta, protože bez ní by ten šotolinovej podvozek vypadal prostě naprd :D

Blbý je, že jsem nestíhal a na poslední chvíli jsem zjistil, že mám doma jen jednu barvu, tudíž jsem to jednolité nemohl ničím rozbít - když jsem tu Dessert Yellow míchal s jinejma, vyšla z toho divně šedá barva.

Hnědou nemám :D
Tudíž jsem si řekl, že to zkusím jako experiment.

Díky Ronovi jsem si teď začal studovat patinu a hlínu a až si seženu hnědou barvu a sednu si k tomu znova, přepracuju vše, co zaznělo v komentářích (+ poznatek z MF, že zadní výfuk je moc tlustý a zasloužil by ztenčit hrany). Nyní jsem s autem spokojený, ale s patinou ne, což bych rád změnil a hlavně se to konečně naučil dělat pořádně do příště :)

Monte Carlo zašpinění bych si chtěl taky časem zkusit na nějaké asfaltovce, jen tak decentní, aby spodek modelu (prahy a kola) dostaly hloubku - zde bude inspirace tvými MC špinavci :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Solberg-Mills, Acropolis '03 Tamiya

Příspěvekod Madish » úte čer 23, 2015 12:38 pm

Tak jsem po roce dodělal patinu pořádnou. Odhodlal jsem se konečně a provedl:

- opravil jsem ušpiněné čelní okno, aby špína kopírovala oblouk stěračů
- nanesl jsem tmavší hnědou na různé části auta
- smíchal jsem polohrubou mouku s hnědou a napatlal štětcem na aut
- štětcem s tou samou směsí jsem pak nahazoval roztřiky bahna kolem kol
- naplnil jsem drážky gum barvou a běhouny očistil uchoštourem v ředidle
- udělal jsem pak stopy těchto kol na podložku :D
Přílohy

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1000
Registrován: pon úno 06, 2012 8:16 pm

Re: Subaru Impreza WRC, Solberg-Mills, Acropolis '03 Tamiya

Příspěvekod turbo32 » úte čer 23, 2015 3:31 pm

Ako si robil tie tmave frkance? vyzera to zaujimavo

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Solberg-Mills, Acropolis '03 Tamiya

Příspěvekod Madish » úte čer 23, 2015 4:18 pm

Namočil jsem štětec do hnědé barvy a mouky.

Pak jsem ho dal blízko ke karoserii a štětec ohnul prstem tak, abych ho nabil.

Pak jsem ten prst pustil. Štětec pak vystřelil cákance na karoserii.

V jednom videu jak japonec stavěl Imprezu 04 Japan to dělal s houbičkou - sponge - namočil a taky ohýbal tak, aby vystřelovala kapičky.

Kamarád Tommy mi poradil to, aby se nabrala barva a pigmenty na štětec a na to foukalo stříkací pistolí - aby udělalo stříkance.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1857
Registrován: pon úno 06, 2012 3:48 pm
Bydliště: Zdiby

Re: Subaru Impreza WRC, Solberg-Mills, Acropolis '03 Tamiya

Příspěvekod Michal Doskočil » stř čer 24, 2015 11:23 am

i naživo se mi to líbilo, podložka vtipná .
... bylo to fajn, příště to bude eště lepší ...

Další

Zpět na Galerie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník