Registrovat

Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiya

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Madish » pát pro 27, 2013 2:19 am

Jééé, já jsem blbej, já na to křídlo uplně zapomněl - hlavně pořád melu o tom, jak na modelu stačí ztenčit díly a je hned o třídu vejš a tady na to uplně zapomenu #-o
Křídlo už má lak a dekály, ale mám ještě originál dekály ze stavebnice (na křídle je jen dekál STI performance)

Asi to hodim do brzdovky, ztenčim všechny pláty a nalakuju znova. Přišel jsem na to, že nemám štětec na drobné detaily (upadla hlavice a zůstala mi jen dřevěná rukojeť) - takže nedodělám na autě ani rámy oken, takže tento rok to auto nestihnu. Ale zkusím dodělat vše, co jde a nechat si rámy oken + dodělat křídlo na leden :D
tady jsem koukal na videa a přišel na to, že 2003 verze má uplně jinak chladiče + masku - měl jsem to řešit dřív, ale neviděl jsem vůbec rozdíl :(

Všimněte si, jak je chladič kolmo k emblému subaru v nárazníku + jak je dlouhej do pravé strany zepředu



Tamiya má na 2004 verzi krátký chladič, postavený pod ostrým úhlem a má 2 malé kanálky na stranách. Bohužel s nalakovanou karoserií už toho moc nevykouzlim



Tak jsem aspoň zamaskoval světla a dodělám roh modrou barvou, aby to opticky rozšířilo oblast díry v masce (kdyby to bylo černé jako na 2004 verzi, tak bude otvor "úzký"


Chladič jsem usekl, zkrátil o 2 příčky na chladiči, doplnil proužkama chromové folie a nabarvil stříbrnou barvou - tak jak to má chladič na fotkách 2003


Po dodání dekálu STI - zkouška nasucho. Je to aspoň něco :? Taky jsem si udělal z ocelové síťoviny síť do otvoru na kapotě - ta 2004 verze ho nemá :D


Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Madish » sob pro 28, 2013 7:29 pm

Tak nakonec jsem koukal na to zadní křídlo a zjistil, že nemá cenu ho ztenčovat. V reále to nevypadalo moc jinak ztenčené + by se to ztenčovalo špatně jak to je jako jeden díl.

Zatím jsem hodil karoserii do laku SuperClear GX100. Je paráda s tim pracovat, můžu si ho nablejt docela hodně, což je pro mě nová zkušenost.

Sice je zde potřeba leštění a broušení, ale takhle nastříkanej povrch jsem neměl nikdy :D Na jinym autě jsem aplikoval postup broušení mezivrstev 1200 smirkem a nanášení a dělá to pěknej povrch. Ještě to má potenciál, naučit se s tim stříkat lépe, ale už vidim na první pokusy, že to jde lépe než TS13 nebo tvrdej Zero 1K.

Pomeranč mam protože jsem odflákl tu modrou vrstvu sprejem TS-50... Ale třeba na kapličce nebo nasávači, kde byla pěkná vrstva modré to lak zalil suprově! :D (je to trochu vidět na poslední fotce)



Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Madish » úte pro 31, 2013 4:47 pm

Včera jsem vyleštěnou karoserii vymaskoval a vyřezal si díry pro rámy na okna - nemám k dispozici štětec, tak jsem to chtěl udělat zase rizikovější cestou jako zamlada :D

Poučen ze strhávání dekálů jsem pod maskovací pásku dal obyčejný papír přes dekály - aby na nich maskovací páska vubec nelepila. Maskovací pásku jsem nalepil 4x na koberec, aby se snížila její přilnavost.


Očividně jsem ale zapomněl podložit kousek dekálu na střeše - tim pádem se mi strhly dekály - AAAAAAAAAAAAAa :evil:


Čuměl jsem na ně a říkal si, že se trochu odlepujou rohy. Napadlo mě to na 20 minut ponořit do teplé vody. Tamiya páska se mi vždy odlepovala, když zvlhla (když jsem dal hodně ředidla nebo teplou vodu při tmelování něčeho) - po 20 minutách jsem pásku s dekálem opatrně ohnul, abych se skalpelem dostal pod dekál a pak to pinzetou pomaličku to odlupoval z pásky. Tím, že přes dekál byl ještě krycí lak se mi dekál nerozpadl, takže jsem po mravenčí a pomalé práci získal útržek dekálu, který jsem zase nalepil zpět na karoserii - přechod jde trochu vidět, ale vzhledem k tomu, co se stalo je to takový malý zázrak :D




A zespoda jde vidět do podběhů na světla zevntiř


Byl jsem línej dělat to destičkama a barvit je, tak jsem si našel magazín, kde zadní strana je celá černá (reklama na hodinky) - z toho si nastříhal proužek, zalepil a dostříhal tvar, jaký byl potřeba nůžkama na nehty :D


Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Madish » úte pro 31, 2013 4:52 pm

A tady před finishem.

Zbývají blinkry, zástěrky, antény, dopasovat pořádně mřížku na kapotě, ostřikovače, zámky na kapotě, wash + pořádně to zašpinit a bude hotovo.

Nasávače na střeše a křídlo jsem ještě nestihl vyleštit :D

Nevíte jakou barvu měly zástěrky? Jestli modrou nebo černou?








Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod sete » úte pro 31, 2013 5:26 pm

Skvělý,obdivuju jak si zachránil ty stržený dekály. =D>

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Matwej » úte pro 31, 2013 5:42 pm

Červené nejsou. Spíše modré. Tipuji středně modrá.


Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Madish » úte pro 31, 2013 5:55 pm

Díky Matěji, ta první fotka je super.
Udělám to z takového blbého materiálu, který dává tamiya jako pásy - měl bych mít takovou modrou plastovou folii někde - abych nemusel namíchávat barvu :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2931
Registrován: pon úno 06, 2012 2:33 pm
Bydliště: Brno/Olšany

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Matwej » úte pro 31, 2013 6:09 pm

:-k
až nyní jsem si všiml ,že je z r.2004.

Ale na tom druhém z r.2003 se to jeví taky jako modrá.
\:D/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 3993
Registrován: pon led 30, 2012 3:09 pm
Bydliště: Bučovice

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Koudy » úte pro 31, 2013 7:56 pm

Zástěrky jsou modrý. Jinak teda super práce s tím dekálem, na to bych nervy neměl ;-I
Nobody is perfect but I'm pretty fucking close...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod sete » sob úno 01, 2014 11:05 pm

jak pokračuješ se Sůbem?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Madish » ned úno 02, 2014 7:38 pm

Teď jsem řešil zkouškové a jedu pryč, tak se domů dostanu až za týden a pohnu na tom :)
Musím tedy vyrobit znova zástěrky - nemám tu modrou látku na to.
A zbytek už bude v pohodě :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod sete » ned úno 02, 2014 7:55 pm

já jen že jsem jí taky rozdělal tak abych měl kde opisovat :-D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Madish » pon úno 03, 2014 12:08 pm

Tak si dej bacha na ten chladič v mase vepředu mezi světly - nejlepší je takovou část u světel, která zasahuje do masky uříznout a přilepit do masky na nárazníku :)

A pak nezapomeň dodat síťovinu do otvoru na středu kapoty.

A bacha na ReJi dekály - maj dekály na předním blatníku kolem Blinkru a nad ním moc velké a navíc ty dekály reji nejsou fosforově žluté, jak by měly být, ale no problemo, když se to schová pod blátem :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 2061
Registrován: pon úno 06, 2012 11:02 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod sete » pon úno 03, 2014 12:40 pm

jj díky dekály už jsem měl na autě-pocad vše v pohodě
ale včera jsem dal lak a ten mi sežral barvu - roztekla se :evil:
takže po zaschnutí kastle půjde do brzdovky a pak do skříně.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 425
Registrován: čtv lis 01, 2012 11:11 am

Re: Subaru Impreza WRC, Acropolis '03 (Solberg-Mills), Tamiy

Příspěvekod Madish » ned úno 16, 2014 3:03 pm

Do kapličky na střeše jsem vložil síťovinu, kterou jsem pak nabarvil na černo - na fotce je ještě nenabarvená


Zástěrky jsem nakonec udělal z podkladu pod maskovací páskou, která byla ve stavebnici (masky na okna) - zde byl pololesklý papír, který jsem nastříhal do tvaru a nabarvil zero Rothmans modrou, která je hned matná.
Zbývá dodělat kamera na střechu a zadní zámky kapoty a poté je hotovo :D








Na fotce jsem s ivšiml, že to mělo zvláštní ohnutou anténu, tak jsem to opatrně pinzetou naohýbal :D


A začal jsem to špinit - zatím jen základ pískovou barvou

Předchozí

Zpět na Rozestavěno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník